יוסי ורטר

ההחלטה להגיש כתב אישום נגד ליברמן חוצה את הציבור שווה בשווה - בין מי שסבורים כי מדובר ברדיפה פוליטית לבין מי שגורסים כי מדובר בהחלטה מוצדקת. כך עולה מסקר מיוחד שנערך שלשום עבור "הארץ" על ידי מכון "דיאלוג", בפיקוחו של הפרופ' קמיל פוקס מאוניברסיטת תל אביב.

נתון זה אינו מצביע, בלשון המעטה, על עודף אמון במערכת המשפטית, שהתעכבה תקופה ארוכה עד לקבלת ההחלטה על הגשת כתב האישום. הסקר נערך יום לפני שנמסר על החלטת היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין. נוסח השאלה שהופנה אל הנשאלים היה: "מחר, לאחר שנות חקירה ארוכות, עומד היועץ המשפטי לממשלה להודיע על הגשת כתב אישום נגד שר החוץ ליברמן. האם לדעתך מדובר ברדיפה פוליטית או בהחלטה מוצדקת?".

התוצאה: 38% מהנשאלים סברו כי מדובר בהחלטה מוצדקת, בעוד אחוז זהה סבר כי מדובר ברדיפה פוליטית. 24% מהנשאלים השיבו "איני יודע". הסקר נערך בקרב 475 נשאלים מן הציבור הכללי, עם טעות דגימה בשיעור 4.6%. פילוח הנתונים מצביע על יחסם של המגזרים השונים בחברה כלפי מערכת אכיפת החוק: 65% מהמצביעים הרוסים, 43% מהמצביעים הדתיים, 46% מהמצביעים החרדים ו-41% מהמצביעים המגדירים עצמם "מסורתיים" אוחזים בדעה כי מדובר במהלך פוליטי ולא ענייני.

כאשר רק מעט יותר משליש מהציבור סבור כי מדובר בהחלטה ראויה ומוצדקת, על המערכת המשפטית לעשות חשבון נפש.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ