שתי רקטות נפלו באזור אשדוד

השקט בדרום הופר אחר הצהריים עם הירי מרצועת עזה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. כוחות הביטחון סרקו את השטח על מנת לאתר את הרקטות

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

על אף ההערכות בצה"ל כי סבב הלחימה האחרון בדרום הסתיים, נפלו אחר הצהריים (שישי) שתי רקטות באזור אשדוד. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. צפירת אזעקה נשמעה קודם לנפילות. כוחות הביטחון סרקו את השטח על מנת לאתר את הרקטות.

מאז יום שני לא נורו כלל רקטות או פצצות מרגמה מרצועת עזה אל עבר יישובים ישראליים, זאת לאחר ההסלמה בדרום שהגיעה לשיא בסוף השבוע שעבר. במוצאי שבת, פסק צה"ל מלתקוף יעדים ברצועה. הפסקת הפעילות ההתקפית של חיל האוויר באה לאחר כ-50 תקיפות ברצועה, כולל "סיכולים ממוקדים", בתגובה לירי טיל הנ"ט בשבוע שעבר על אוטובוס תלמידים, ליד קיבוץ סעד, שבו נפצע נער אנוש.

נפילה באזור אשדוד. תצלום: אילן אסייג

עם זאת, במערכת הביטחון העריכו שהרגיעה שהושגה לאחר התערבות בינלאומית - ועל פי בקשת ההנהגה המדינית של החמאס - שברירית ועשויה להיות קצרה. למרות חיסול חוליית החמאס שתיכננה לחטוף אזרחים ישראלים בסיני במהלך חופשת הפסח, המוטיבציה של חמאס לבצע פיגוע מחוץ לרצועה, בסיני או בגדה, עדיין גבוהה.

בעתיד, כשהמצב בדרום יירגע, יוזזו שתי סוללות כיפת ברזל שנפרסו בשבועות האחרונים ליד באר שבע ואשקלון, כחלק מהניסוי המבצעי שבו נמצאת כעת המערכת. אחת הסוללות תועבר ככל הנראה לאתר אחר, זאת כדי לתרגל את הצוותים המפעילים בעבודה בסביבה שונה. הסוללה השנייה תמשיך באימון הבסיסי של צוותים חדשים שאמורים להפעיל אותה.

בהמשך מתכננים בצה"ל לפרוס את הסוללות גם במרכז ובצפון הארץ, זאת כדי לנסות את המערכת בכל זירה שבה הצבתה עשויה להידרש בעתיד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ