צה"ל תקף שתי מטרות ברצועת עזה

בתגובה לירי הרקטות על אשדוד אתמול תקפו כוחות צה"ל יעדי טרור בצפון הרצועה. אמש אישר הקונגרס האמריקאי המשך הסיוע לפיתוח כיפת ברזל

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

כוחות צה"ל תקפו הלילה (שבת) שני יעדי טרור בצפון רצועת עזה בתגובה לירי הרקטות על אשדוד אתמול, כך נמסר מדובר צה"ל.

דובר צה"ל מסר כי זוהו פגיעות מדוייקות במטרות, וכי הוא רואה בחמאס אחראי על כל פעולה שמתבצעת ברצועת עזה.

בתוך כך, אישר אתמול הקונגרס האמריקאי את התקציב, הכולל 205 מיליון דולר המיועדים להמשך פיתוח והצטיידות בסוללות כיפת ברזל. שר הביטחון ברק בירך את אישור התקציב ואמר כי, "הדבר מהווה חיזוק משמעותי ליכולת ההגנה של ישראל מפני טילים ואימות נוסף לעומק התמיכה האמריקאית בביטחון ישראל".

הקונגרס האמריקאי אישר, במסגרת אישור התקציב האמריקאי, גם את המשך הסיוע לפרויקטים ישראלים אחרים, בהם חץ 2, שרביט קסמים וחץ 3. הלילה צפוי הנשיא האמריקאי, ברק אובמה, לחתום על התקציב.

מערכת כיפת ברזל. תצלום: טל כהן

מערכת כיפת ברזל, שהחלה לפעול בסבב ההסלמה האחרון, נחלה הצלחה מבצעית בסיכול הירי לעבר דרום הארץ. בעתיד, כשהמצב בדרום יירגע, יוזזו שתי סוללות כיפת ברזל שנפרסו בשבועות האחרונים ליד באר שבע ואשקלון, כחלק מהניסוי המבצעי שבו נמצאת כעת המערכת. אחת הסוללות תועבר ככל הנראה לאתר אחר, זאת כדי לתרגל את הצוותים המפעילים בעבודה בסביבה שונה. הסוללה השנייה תמשיך באימון הבסיסי של צוותים חדשים שאמורים להפעיל אותה. בהמשך מתכננים בצה"ל לפרוס את הסוללות גם במרכז ובצפון הארץ, זאת כדי לנסות את המערכת בכל זירה שבה הצבתה עשויה להידרש בעתיד.

מערכת הביטחון מתכוונת לנקוט בשורה של צעדים על מנת להקדים את קליטת הסוללה השלישית של מערכת כיפת ברזל, כך שתהיה מוכנה מבצעית בתוך כשישה חודשים. הכוונה בצה"ל היא להצטייד בשלוש הסוללות הנוספות עד לסוף 2012 וכך יקומו שני גדודים מלאים - כל אחת בן שלוש סוללות. בעוד מספר חודשים תגובש בצה"ל התוכנית הרב שנתית החדשה - "חלמיש" - שיישומה יחל בשנה הבאה, ובמסגרתה יידרשו להחליט על מספר סופי של סוללות כיפת ברזל. בחיל האוויר מעריכים כי נדרשות עד 13 סוללות כדי לאפשר הגנה מקסימאלית באזורים השונים המאוימים מירי רקטי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ