היום צפויה התפתחות דרמטית בחקירת הפיגוע בהתנחלות איתמר, שבו נרצחו חמישה מבני משפחת פוגל בדקירות סכין. שלשום נפגש הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, עם שלושת ילדי משפחת פוגל ששרדו בטבח, תמר, רועי וישי. השלושה, מלווים בקרובים נוספים, הוזמנו ללשכת הרמטכ"ל וקיבלו מגנץ הגדה של פסח. הרמטכ"ל עדכן את הילדים בהתפתחות בחקירת הרצח.

בשבועות האחרונים ביצע צה"ל כמה מבצעי מעצרים בגדה, בניסיון לאתר פלסטינים המעורבים בפיגוע. מאז הרצח עצרו צה"ל והשב"כ עשרות רבות של תושבים מהכפר הסמוך לאיתמר, עוורתא. חלק מהעצורים שוחררו לאחר חקירה קצרה, ואילו אחרים עדיין נמצאים בחקירה של השב"כ.

בחקירה התברר כי הרוצחים טיפסו מעל הגדר האלקטרונית המקיפה את ההתנחלות וחדרו לתוכה. אחרי הרצח נמלטו באותה דרך. הגדר התריעה על החצייה, אולם סייר ביטחון אזרחי שנשלח למקום לא הבחין בסימנים חשודים ולכן הוחלט על חזרה לשגרה. בפועל, שהו הרוצחים בשטח ההתנחלות יותר משעתיים. סימנים שונים שנמצאו בשטח העידו לכאורה על אפשרות כי הרוצחים נמלטו לכפר השכן עוורתא. במשך ימים אחדים הוטל עוצר על הכפר והתקיימו חיפושים מבית לבית.

בחקירת הפיגוע הושקע מאמץ גדול של כוחות הביטחון. השב"כ, משטרת מחוז ש"י וכוחות צה"ל פעלו במישורים שונים בניסיון לאתר את הרוצחים. כמדיניות, נמנעה ישראל במקרה זה מלשתף את מנגוני הביטחון של הרשות הפלסטינית בפרטי החקירה. לאחר הפיגוע רווחו ההערכות, בין השאר בצד הפלסטיני, כי מאפייני הרצח מצביעים על כך שבוצע בידי מחבלים שפעלו לבדם, מהיכרותם עם השטח, ולא על בסיס הנחיות של מפקדת ארגון טרור כלשהו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ