עמיר פרץ: "לא נעלבתי, לספר שעליתי ממרוקו זה בסדר"

מזל מועלם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מזל מועלם

ח"כ עמיר פרץ התייחס אתמול לראשונה לפרסום ב"הארץ" שבו נחשפו התבטאויות שיוחסו לח"כ יצחק הרצוג, על כך שפרץ אגרסיבי, חסר ניסיון ומרוקאי. בראיון לתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2 אמר פרץ: "ממש לא נעלבתי, ואני גאה להיות שייך לקבוצה מפוארת". הרצוג הכחיש שאמר את הדברים וטען כי סולפו ועוותו מטעמים פוליטיים. שלשום התקיימה בין השניים שיחת בירור, שבסופה הודיעו כי הפרשה מאחוריהם.

בראיון נשאל פרץ מדוע לא ענה לשיחות הטלפון מהרצוג במשך יממה. לדבריו, "לא עניתי כי חשבתי שלא מכובד לברר סוגיה כזאת בטלפון. חשבתי שמן הראוי לברר זאת בצורה מכובדת. והגענו אליי למשרד ועשינו את הבירור הנכון".

פרץ הכחיש כי שלח את ח"כ איתן כבל לדרוש מהרצוג לפרוש מההתמודדות בעקבות הפרשה ואמר: "איתן כבל ידוע כמי שאומר מה שהוא מרגיש. הוא לא שמע את זה ממני. איתן כבל קם בבוקר ומשהו בוער-בוער, והוא אומר את מה שהוא חושב. כבל בא אליי (בעבר) ואמר לי שהוא חושב שאני צריך לסיים את תפקידי כשר ביטחון. וכך גם עכשיו. לא שלחתי אותו. הוא עומד על דעת עצמו".

על תיאורו כאגרסיבי אמר: "מה זה אגרסיבי? אני אדם חם. אני מדבר עם תנועות ידיים. אני רוצה לחבק אנשים, ולא אתן לאף אחד לשים לי אזיקים על הידיים בכל תחום". עוד אמר פרץ כי "הציונות הישראלית סירבה לתת הכרה לאוכלוסיות מסוימות, כאלה שהקימו את שדרות ואופקים. באו הנה אנשים שבנו את הארץ ולא קיבלו הכרה כל כך מהר. לכן אני כל כך גאה להיות חלק מקבוצה שעל אף הקשיים הפכה לחלק מהציונות. אני רוצה שאנשים בישראל לא יישפטו על פי עדתם. אני לא מוכן ולא אהיה שותף לשום שיפוט שהוא קשור לעדה". פרץ הוסיף: "אם בא למישהו לתאר את מסע חיי ולספר שעליתי ממרוקו זה בסדר. ואם מישהו ישכח שעליתי ממרוקו אזכיר לו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ