כתב אישום נגד 3 צעירים מנצרת שהקימו חוליה שתכננה לבצע פיגועים

הנאשמים הקימו לפני שנתיים חוליה בשם "מבטיחים מוות לציונות" ותכננו לייצר מטעני צינור באמצעות מידע שהורידו מהאינטרנט

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

לבית המשפט המחוזי בנצרת הוגשו היום (ראשון) כתבי אישום נגד שלושה צעירים מנצרת שהקימו חוליה שתכננה לבצע פיגועים בישראל. השלושה לא הוציאו את תוכניותיהם אל הפועל, והם נעצרו על ידי חוקרי השב"כ והיחידה המרכזית במרחב העמקים של המשטרה. כעת הם נאשמים בקשירת קשר לביצוע פשע וניסיון לייצר נשק.

מכתב האישום, שהגישה עו"ד אורית קורין, עולה כי לפני כשנתיים, על רקע הלחימה בעזה, החליטו שלושה צעירים תושבי נצרת להקים חוליה צבאית אשר תיקרא "מבטיחים מוות לציונות". השלושה, אחמד גאנם בן 19, מועתז שתאווי בן 19 ונור-אל-דין שחאדה בן 18.5, תכננו לייצר מטעני צינור ורובה מאולתר ולפעול נגד חיילים, שוטרים ואזרחים.

על פי האישום, מועתז שתאווי גלש ממחשב בית-ספר הגליל בנצרת לאתר אינטרנט המכיל הוראות להכנת מטעני חבלה והעתיק על דיסק און קי את הוראות הכנת המטענים. שלושת הנאשמים נפגשו בביתו של שחאדה, ולאחר מכן הצטיידו בשני צינורות חלולים, 50 קופסאות גפרורים, ברגים ומסמרים ודבק.

בהתאם להוראות שהוריד שתאווי מהאינטרנט, החלו השלושה לפורר את ראשי הגפרורים במטרה להכין את חומר הנפץ אותו יכניסו לתוך הצינור, בכדי שבעת שיפעילו את מטען הצינור הוא יפלוט חומר המסוגל להזיק לאדם.

מסיבה מסוימת, לאחר זמן מה החליטו השלושה לעזוב את הכנת המטענים ולעבור לתחום הנשק. גאנם החליט לסחור בנשק ולצורך כך יצר קשר עם אדם מג'נין. ואולם, בשני נסיוניות שעשו לרכוש כלי נשק מג'נין, העסקאות לא יצאו לפועל כיוון שהמחיר היה גבוה מדי. על נסיונותיו לסחור בנשק נאשם גאנם בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ