הנשיא שמעון פרס: משוכנע שנראה את גלעד חי ובריא בבית

הנשיא ביקר במאהל המחאה של נועם ואביבה שליט, המציינים ליל סדר חמישי ללא בנם והביע אופטימיות בנוגע לסיכויים לשחררו

הארץ
ג'קי חורי, שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
ג'קי חורי, שירות ""

הנשיא שמעון פרס ביקר היום (שני) את הוריו של החייל החטוף גלעד שליט, נועם ואביבה, במאהל המחאה שבו הם יושבים מול מעון ראש הממשלה בירושלים. בתום הפגישה אמר פרס כי "אני אופטימי, ומשוכנע בכל נפשי שנראה את גלעד חי ובריא בבית".

פרס אמר עוד להוריו של החייל החטוף כי "באתי להיות אתכם ולהעביר מסר חד וברור לפיו חובתה של המדינה להחזיר את גלעד חי בריא ושלם לביתו. זהו ערך עליון והמאמצים לשחרורו צריכים להמשך כל יום וביתר שאת". הוא הוסיף ש"גלעד נמצא כבר חמש שנים בתנאים קשים מנשוא. כואב לי וכואב היום לכל אדם בישראל שגלעד עדיין לא אתנו. אני גאה במשפחת שליט וגאה בעם ישראל על האהבה והתמיכה שהוא מרעיף על המשפחה היקרה הזו".

בסיום המפגש, הודה נועם שליט לנשיא על ההזדהות והתמיכה ואמר כי "ביקשנו מהנשיא שיפעיל את כל כובד השפעתו, גם אם לא בפומבי, כדי שגלעד יחזור הביתה לאחר חצי עשור בשבי". הוא הוסיף כי "שמענו מראש הממשלה שהמגעים והמאמצים נכון להיום כשלו, אין אור בקצה המנהרה ולכן השפעתו של הנשיא חשובה בתור המבוגר האחראי כדי שסוף סוף ייעשה מעשה".

הנשיא והזוג שליט היום. תצלום: תומר אפלבאום

אמש נפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו במעונו בירושלים עם נועם ואביבה שליט. בפגישה, הודיע נתניהו להוריו של החייל החטוף כי דוד מידן יחליף את חגי הדס וישמש כשליח המיוחד למשא ומתן מול החמאס.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי מידן משרת שנים ארוכות במוסד כראש אגף בכיר. בתוקף תפקידו, הוא היה מעורב במגוון פעולות, חלקן קשורות לגלעד שליט. "ראש הממשלה בחן בימים האחרונים מספר מועמדים למלא תפקיד זה ובחר במידן בשל בקיאותו בתחום, ניסיונו והיכרותו את כל הגורמים המעורבים".

בצאתו מהפגישה, הביע שליט אכזבה ואמר כי העדכון היחיד שהמשפחה קיבלה הוא שיש מחליף לחגי הדס. "אין שום חדש. אנחנו מאוכזבים. כל העדכון מצד ראש הממשלה היה טכני. אנחנו דיברנו והעלינו את השגותינו, שגם אם נעשים דברים, הם לא מניבים תוצאות, למרות שראש הממשלה ממשיך לטעון אחרת".

היום תציין משפחת שליט במאהל המחאה בירושלים ליל סדר חמישי ללא בנם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ