עמרם מצנע החל את המרוץ לראשות מפלגת העבודה

יו"ר העבודה לשעבר ל"הארץ": "אני קרוב מאוד להכריז על התמודדות על ראשות מפלגת העבודה". בשבוע שעבר נאם מצנע בהרמת כוסית בסניף העבודה, שלח ברכה לאנשי מחנהו שבה בישר על כוונתו לחזור למפלגה, וקבע להיוועד עם ח"כ בן-אליעזר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מזל מועלם

יו"ר העבודה לשעבר עמרם מצנע מגבש מחדש את מחנהו לקראת התמודדות נוספת על ראשות המפלגה. מצנע צפוי לקבל החלטה סופית בתוך כשלושה שבועות, אך הוא כבר החל לקיים פגישות עם גורמים מרכזיים במפלגה ואנשי מחנהו לשעבר.

בערב החג שלח מצנע אי-מייל קצר לתומכיו. באי-מייל, מלבד ברכת חג שמח, רומז מצנע כי הוא קרוב מאוד להכריז על התמודדות על ראשות העבודה. "אני מוצא לנכון לעדכנך שאני קרוב למועד קבלת ההחלטה על חזרתי לפוליטיקה הלאומית אם אחליט כך", כתב מצנע, "האפשרות הסבירה היא לחזור ולהתמודד על ראשות מפלגת העבודה, בהנחה שניתן לשנות את המפלגה ולהתאימה לאתגרי העתיד".

אתמול אמר מצנע ל"הארץ" כי הוא קרוב לקבלת ההחלטה על התמודדות. לדבריו, "התנאים עכשיו הם יותר טובים. אני הולך ומגיע למסקנה שבמציאות הנוכחית, במצב של מפלגת העבודה אחרי עזיבת ברק ובציפיות שהיא מעוררת בציבור הרחב ואצל הצעירים, נוצרו תנאים שיש בהם אפשרות להביא לשינוי".

מצנע סירב להכריז כבר עתה על התמודדות והבהיר שיקבל החלטה סופית "בתחילת חודש מאי. בינתיים יש לי עוד פגישות ושיחות עם אנשים שאני צריך לעשות. התגובות הן חיוביות. בהחלט יש מומנטום".

אחת הפגישות החשובות שעתיד לקיים מצנע מיד לאחר החג היא עם ח"כ בנימין בן-אליעזר, זקן השבט. בן-אליעזר הוא האיש הכי מחוזר היום במפלגה על ידי המתמודדים - הח"כים עמיר פרץ, יצחק הרצוג ושלי יחימוביץ'. אם מצנע אכן יתמודד הוא צפוי לזכות בתמיכתו של בן-אליעזר, שלפני כמה חודשים נפגש עמו, הפציר בו להתמודד ואף הבטיח לסייע לו.

בשבועות האחרונים הגביר מצנע את נוכחותו בשטח המפלגתי. בשבוע שעבר הפתיע והגיע להרמת הכוסית בסניף של מחוז חיפה, ואף היה בין הנואמים. הנוכחים התרשמו כי מצנע יודיע בקרוב על הצטרפותו להתמודדות על ראשות העבודה. "הוא נשמע כאילו כבר קיבל את ההחלטה", אמר חבר מפלגה שנכח בהרמת הכוסית, "לפני כחודשיים הוא בא למפגש חברים בסניף, ולמרות הגשם המקום היה מפוצץ ב-300 איש. אין ספק שהדברים האלה משפיעים עליו".

באחרונה התגבשה אצל מצנע עמדה שלפיה הקמת מפלגת שמאל חדשה אינה אפשרות סבירה. מצנע, שחוזר על ידי ראשי "השמאל הלאומי", הבין שמפלגת העבודה בעידן שאחרי ברק היא הפלטפורמה המתאימה לשיקום השמאל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ