ראש הממשלה בנימין נתניהו שוקל לנאום בכנסת לפני הקונגרס

מחמוד עבאס: מתנגד לאינתיפאדה חמושה נוספת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

במסגרת ההכנות לנאומו בפני הקונגרס האמריקאי, שוקל ראש הממשלה בנימין נתניהו לנאום בכנסת לפני נסיעתו ולהציג שם חלקים מסוימים מנאומו הצפוי בוושינגטון. בלשכת ראש הממשלה מכחישים שהנאום בכנסת נועד לבלום את הביקורת על כך שנתניהו יציג את תוכניתו המדינית בארה"ב, ולא מעל בימה בישראל.

יושב ראש הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) יגיע היום לפאריס, במסגרת מסעו בבירות אירופה שנועד לגייס תמיכה בהכרזה על הקמת המדינה הפלסטינית הצפויה להתפרסם בספטמבר. בשיחה עם כתבים בביקורו בתוניסיה, אמר אתמול עבאס כי הוא מתנגד לעוד אינתיפאדה חמושה, אפילו אם ייכשל המשא ומתן בין ישראל והפלסטינים. עוד הוסיף כי הוא עדיין מחויב למאמצי הממשל האמריקאי שמנסה להגיע להסכם שלום בין הצדדים עד ספטמבר הקרוב. אולם לדבריו, אם לא יושג ההסכם, בכוונת הרשות לפעול כדי לקבל הכרה בינלאומית באו"ם בקיומה של מדינה פלסטינית בגבולות 1967. לטענת עבאס, הרשות מתכננת לפנות לעצרת הכללית של האו"ם, שם צפויים הפלסטינים לקבל הכרה מכ-140 מדינות.

"האינתיפאדה האחרונה היתה אסון עבורנו", אמר עבאס, אך הוסיף שהוא תומך בהתנגדות עממית נגד הכיבוש הישראלי בגדה המערבית. "יש לנו את ההתנגדות העממית, אבל אני לא אתיר למישהו להחזיק באקדח או ברובה כדי להילחם כל עוד אני הנשיא".

לדברי אבו מאזן, המשא ומתן עם ישראל הופסק בשל סוגיית הבנייה בהתנחלויות. הוא הוסיף כי ארצות הברית נכשלה במאמציה לשכנע את ישראל להפסיק את הבנייה ביהודה ושומרון, "מה שהוביל אותנו למועצת הביטחון של האו"ם. לצערי, ארצות הברית השתמשה שם בזכות הווטו שלה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ