חבר הוועד המרכזי של פתח, נביל שעת': הפתח ישתתף במשט הבא לעזה

מחזיק תיק החוץ בתנועה אמר בראיון לרדיו א-שאמס כי התנועה לא תבקש אישור לכך "לא מהחמאס, ובטח שלא מישראל"

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

"תנועת הפתח תיקח חלק במשט הבא לרצועת עזה", כך אמר היום (חמישי) מחזיק תיק החוץ בתנועת הפתח, נביל שעת', לרדיו א-שאמס בנצרת. לדברי שעת', התנועה קיבלה החלטה לאפשר לפעילים מרכזיים, כולל חברים בוועד המרכזי של פתח, להשתתף במשט.

שעת' ציין כי להבדיל מהמשט הקודם, שבו הרשות הפלסטינית והפתח תמכו בו מרחוק, הפעם תהיה השתתפות פעילה מאחר שלדבריו מדובר בפעילות הומניטארית, שמטרתה הסרת המצור על רצועת עזה. הוא הוסיף כי בכירי הפתח שישתתפו במשט, לא יצטרכו לקבל אישור לא מהחמאס ולא מישראל. "אנחנו לא צריכים אישור להגיע למולדתנו, ובטח לא אישור מתנועה כמו חמאס ובטח לא ממנגנוני הביטחון של ישראל", אמר שעת'.

המשט השני לרצועת עזה אמור לצאת לכיוון חופי הרצועה בשבועיים האחרונים של מאי - בדומה לשנה שעברה. עד כה לא נסגרו כל הפרטים הלוגיסטיים - דבר שעלול לעכב את יציאת המשט.

פעילה בתנועת "עזה חופשית" אמרה בתחילת החודש ל"הארץ" כי המשלחות מאיטליה, אירלנד וארה"ב, הביעו נכונות לצאת למשט במועד שתוכנן בשבועיים האחרונים - חודש מאי - אבל קבוצות אחרות טרם הסכימו למועד זה.

ההחלטה להוציא משט שני התקבלה מיד לאחר אירועי המשט הראשון בשנה שעברה. ב-5 בפברואר השנה התקיים במדריד מפגש של מארגנים, בהשתתפות נציגים מאיטליה, אירלנד, שוודיה, בלגיה, סקוטלנד, גרמניה, דנמרק, בנוסף למשלחות מקנדה וארה"ב וכמה מדיניות איסלאמיות כטורקיה, מלזיה, אלג'יריה וכוויית.

לפי התכנון המשט - שייקרא "משט החירות 2" - יפליג לעזה בשבועיים האחרונים של חודש מאי, ויכלול 15 עד 20 ספינות. התוכניות טרם גובשה סופית. לדברי הפעילה, "בשבוע הבא ננסה לגבש תוכנית ברורה. אם המשט ייצא בחודש מאי, ייתכן שיהיה קטן יותר ולא יכלול את מספר הספינות שנקבע מראש".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ