צבי שליט, סבו של גלעד שליט: נתניהו, אתה משתמש בציניות אכזרית במשפחתי כדי להציג עשייה

כך כתב צבי שליט, סבו של החייל החטוף גלעד שליט, לראש הממשלה באיגרת שהעביר. לשכת נתניהו: נסיון העבר מלמד שאזרחים נרצחו בידי מחבלים משוחררים

הארץ
שירות "", ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות "", ג'קי חורי

"מר נתניהו, אתה משתמש בציניות אכזרית בבני וכלתי כדי להציג לציבור תמונה של עשייה כשלמעשה דבר לא נעשה להצלת נכדי", כך כותב צבי שליט, סבו של החייל החטוף גלעד שליט, באיגרת שהעביר היום (חמישי) לראש הממשלה בנימין נתניהו. משרד ראש הממשלה בתגובה: "משפחת נתניהו מזדהה עם משפחת שליט וכואבת את כאבה".

הנוסח המלא של מכתבו של צבי שליט לראש הממשלה נתניהו:

אתה משיב אותם בסלון ביתך, גם אשתך נוכחת, כאילו היתה זו פגישת רעים. אבל למעשה מר נתניהו אתה משתמש בציניות אכזרית בבני וכלתי כדי להציג לציבור תמונה של עשייה כשלמעשה דבר לא נעשה להצלת נכדי.

"סרובך לשחרר את גלעד במחיר הנקוב היא גזר דין מוות"

לפני שנה העיסקה לשחרור גלעד כבר היתה סגורה אבל ברגע האחרון טרפדת אותה. סרובך אז וסרובך היום להיענות לבקשת ראשי מערכת הביטחון בעבר לשחרר את גלעד במחיר הנקוב כמוה כהחלטה על גזר דין מוות לגלעד. נכדי היה בחור צעיר ובריא כשנשבה בגיל תשע עשרה. אם הוא ימות בעזה יהיה זה מוות ארוך ומייסר.

מר נתניהו האם אתה יכול לדמיין מצב שבו היית מסרב לשלם מחיר עבור חיי בנך הנמצא כמה עשרות קילומטרים ממך ומניח לו למות?

אם תאמר לי ששאלה זו אינה פוליטיקלי קורקט אני אשאל אותך האם זה פוליטיקלי קורקט לסרב להחזיר את נכדי כחייל חי וגם על חללים כידוע שלמנו במחבלים חיים.

נוסח התגובה של משרד ראש הממשלה לצבי שליט

הפעולות להשבת גלעד שליט הביתה בריא ושלם נמשכות כל העת, בהנחייתו הישירה ובפיקוחו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, פעולות שכבר הניבו את קלטת הווידיאו הראשונה של גלעד. עברה למעלה משנה מאז שישראל הציגה בפני חמאס, באמצעות המתווך הגרמני, את הצעתה האחרונה במשא ומתן אך חמאס עדיין לא השיב להצעה זאת, מה שמעיד על כך שאין בכוונת הצד השני להגיע לסיום מוצלח של המשא ומתן אשר ישיב את גלעד הביתה. במקביל ישראל ממשיכה לרדוף את האחראים לחטיפתו של גלעד שליט וכפי שראינו לאחרונה מצליחה להשיג אותם בכל מקום בו הם מתחבאים.

"נסיון העבר מלמד שעשרות ישראלים נרצחו על ידי מחבלים ששוחררו"

לצד המחויבות העצומה להחזיר את גלעד הביתה במהרה ולעקרון פדיון שבויים , ראש הממשלה בנימין נתניהו אחראי גם לשלומם ולביטחונם של כלל אזרחי ישראל. ניסיון העבר מלמד שעשרות ישראלים נרצחו בפיגועי טרור שבוצעו על ידי מחבלים ששוחררו בעסקאות קודמות, כמו עסקת ג'יבריל ועסקת טננבאום. לכן ראש הממשלה עומד בתוקף על כך, שכל עסקה שתושג לא תסכן את אזרחי ישראל, ושמחבלים מסוכנים לא ישוחררו למקומות ביהודה ושומרון, שמהם ניתן לבצע פיגועים בשטח ישראל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ