נשיא המדינה שמעון פרס: ישראל צריכה להציג תכנית שלום משלה

נשיא המדינה התייחס לפרסום בניו יורק טיימס על טיוטת תכנית השלום של אובמה, ואמר כי "הבעיה היא לא להציע תוכנית, אלא לבצע את השלום"

הארץ
יניר יגנה
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ
יניר יגנה
שירות ""

"הבעיה היא לא להציע תוכנית שלום, אלא לבצע את השלום", כך אמר היום (שני) נשיא המדינה שמעון פרס, בהתייחסו לטיוטת תכנית השלום של נשיא ארה"ב ברק אובמה, כפי שפורסמה אתמול בניו יורק טיימס.

במהלך ביקורו בדרום הארץ, אמר פרס כי ישראל צריכה ליזום תוכנית שלום משלה, ולא להסתמך על תוכניות שלום של מדינות אחרות. "מוקדם להתייחס לספקולציות", אמר פרס בהתייחסו לפרסומים, והוסיף כי "הדרך הטובה ביותר להימנע מכפייה של תכניות שאנחנו לא רוצים בהן, היא להציע תכנית נגדית".

נשיא המדינה שמעון פרס. תצלום ארכיון: ירון קמינסקי

העיתון ניו יורק טיימס דיווח אתמול מפי בכיר בממשל האמריקאי, כי התוכנית האמריקאית האפשרית צפויה לקרוא לישראל להכיר במדינה פלסטינית בהתבסס על גבולות 1967 עם קבלת ערבויות ביטחוניות, בעוד שהפלסטינים יצרכו לוותר על זכות השיבה - אך יקימו את בירתם במזרח ירושלים.

לפי הדיווח, שרת החוץ האמריקאית קלינטון וגם הנשיא עצמו נוטים להציג את היוזמה האמריקאית - בעוד שהיועץ הבכיר של הנשיא דניס רוס, מתנגד לכך מחשש שהמצב באזור לא מאפשר לקדם הסכם בר קיימא, ושני הצדדים אינם בשלים ויוזמה שתידחה עשויה להחליש את הנשיא.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ