פולארד כתב לאובמה: "מתחרט על מעשיי"

הנשיא פרס העביר את המכתב

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

המרגל הישראלי, ג'ונתן פולארד, כתב לנשיא ארצות הברית, ברק אובמה, מכתב בו הביע חרטה מלאה על מעשיו וביקש להשתחרר מן הכלא. את המכתב העביר לאובמה נשיא המדינה, שמעון פרס, בעת פגישתם לפני כשבועיים.

"אני כותב על מנת להתחנן בפניך, כבוד הנשיא, לנוכח אינספור קריאותיהם של בכירים אמריקנים שפנו אליך בבקשה לקצוב את עונשי לזמן שריציתי עד כה וכן לאור פנייתו הרשמית של ראש הממשלה נתניהו. אנא ממך, שלח אותי הביתה לישראל כבר כעת, על מנת שאוכל להספיק ולחגוג את חג הפסח כבן חורין לראשונה מזה 26 שנים". לדבריו, לאחר שריצה "למעלה מרבע מאה בבתי הכלא מהקשים ביותר במערכת הענישה של אמריקה, יש והיה לי זמן רב לחשוב ולהתחרט. כפי שכבודו וודאי יודע, הבעתי חרטה באופן פומבי ובאופן אישי באינספור הזדמנויות שונות. אנא הרשה לי לנצל הזדמנות זו על מנת לעשות זאת שוב ולהצהיר באופן חד משמעי שאני מצטער באופן האמיתי והרציני ביותר על העבירה שביצעתי בכך שהעברתי מידע מסווג לישראל. פעולותי היו שגויות ואני מתחרט מעומק ליבי על כך שלא מצאתי את הדרך החוקית לפעול בה לאור דאגתי לישראל". לדבריו, "כחלק מהבקשה הרשמית לשחרורי שהעביר אליך מוקדם יותר השנה, ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, התנצל גם הוא על מבצע הפעלתי והביע חרטה בשם מדינת ישראל. אני שמח מאוד על כך שמדינת ישראל ביצעה צעד חשוב זה על מנת לוודא ולהבטיח לארה"ב שפעולות מסוג זה לעולם לא יחזרו על עצמן". פולארד הזכיר את מצב בריאותו הרעוע וביקש את סיועו של הממשל האמריקני. "לאחר למעלה מרבע מאה בכלא, מתוכן שבע שנים בבידוד ורוב הזמן בתנאים קשים ביותר, מצבי הבריאותי החמיר והתדרדר באופן מסוכן. אני זקוק באופן דחוף לטיפול והשגחה רפואית".

"אני מודה מקרב לב לנשיא פרס שהעביר את מכתבו של יהונתן לנשיא אובמה", אמרה אסתר פולארד. "אחרי דבריהם של עשרות הבכירים האמריקאים שקראו לשחרורו של בעלי אין עוד צורך להוסיף באשר לשאלת הצדק, אך אני מתקשה להאמין שיש בן אנוש שליבו לא יקרע מול זעקת החיים שבמכתב הזה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ