אנשי ראש הממשלה נתניהו במבוכה: יועצת גילתה ששרה שותפה לכתיבת הנאומים

בראיון סיפרה גלילי-צוקר שהרעייה היתה מעורבת גם בנאום בר-אילן

מזל מועלם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מזל מועלם

מבוכה קשה השתררה בלשכת ראש הממשלה עקב ראיון שהעניקה ד"ר אורית גלילי-צוקר - היועצת המיוחדת שמינה באחרונה בנימין נתניהו - וסיפרה בו שרעיית ראש הממשלה שרה נתניהו היא שותפה מלאה לכתיבת הנאומים של בעלה. כל אנשי נתניהו מקפידים לטעון זה שנים שהגברת נתניהו אינה שותפה לעבודת בעלה ועסוקה בענייניה ובעבודתה כפסיכולוגית ילדים, בשירות עיריית ירושלים.

בסביבת נתניהו אמרו, בתגובה, שראש הממשלה ביקש מגלילי-צוקר הבהרות, ושסוכם כי להבא היא תעניק ראיונות בתיאום עמו, וגם המסרים יתואמו.

בראיון לעיתון גלובס, שפורסם בסוף השבוע, אמרה גלילי-צוקר "אני רוצה שתופיע הדוגמה הזאת של בנג'מין ד'יזרעאלי ואשתו. מה מצפים מאשת ראש הממשלה, בוודאי מאשה כמו שרה, שהיא שותפה מלאה בכתיבת הנאומים שלו, כולל נאום בר אילן? קחי לדוגמה את נאום בר אילן והקפאת ההתנחלויות - אלה דברים שעוברים גם דרך הבית. צריך גיבוי של משפחה כדי לעשות את המהלכים הגדולים שהיו, והגדולים שיהיו, ושרה היא אשה שיש לה בהחלט מה להשמיע".

אנשי ראש הממשלה התקשו להאמין כשקראו את הדברים. "זה היה מדהים. הגב' גלילי-צוקר באה והרסה אסטרטגיה של שנים", אמרו אתמול מקורבי נתניהו. "מה נגיד עכשיו, ששיקרנו בכל פעם שאמרנו שהיא לא מתערבת ושהיא כפסיכולוגית לא התערבה?".

בלשכת ראש הממשלה סירבו להתייחס לשאלה האם הגב' נתניהו אכן מעורבת בכתיבת הנאומים, ובהם נאום בר אילן.

בראיון אמרה עוד גלילי-צוקר, שהיא חושבת שראש הממשלה ורעייתו אינם צריכים להצניע את מסעות הפאר שלהם. "בניגוד לתקשורת, שמציירת ראש ממשלה מנותק שמתארח במלונות הכי מפוארים וזוכה ליחס מלכים, הציבור רואה בזה מודל לחיקוי", אמרה. "יש פה מישהו שהצליח. הרי כולם יודעים שנתניהו הוא אחד המרצים הכי מבוקשים שיש, והתנאים שבהם מאכסנים אותו מעידים שמתגמלים אותו על ההצלחה שלו, בזה שמשלמים לו הרבה כסף".

לשאלה אם לטעמה הציבור חושב כי מי שמתנהל ככה הוא "אחלה גבר", ענתה גלילי-צוקר: "כן. משהו כזה. כמו שאנשים בישראל לא יוצאים לרחובות נגד שכר הבכירים, כי הם רואים בבכירים האלה אנשים שהגשימו חלום, וחושבים: אולי גם לנו זה יקרה אם נדע לקחת את ההזדמנות".

גלילי-צוקר נשאלה גם איך ייתכן שיש לגב' נתניהו כל כך הרבה ימי חופש כעובדת עירייה, כדי לטוס לחו"ל, וענתה: "קודם כל היא פסיכולוגית בחצי משרה. חוץ מזה, ל-30 אחוז מהנסיעות היא לא מצטרפת. תשאלתי את האחראית עליה בשירות הפסיכולוגי".

גלילי-צוקר גם אמרה שאינה חוזרת בה מתיאור גב' נתניהו כ"מגה-סלב". לדבריה, "שרה צריכה להיות מודל כמו אשת מנהיג במאה העשרים ואחת". בהמשך השוותה אותה למישל אובמה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ