ח"כ לשעבר אלול: פרשת הרצוג-פרץ מאחורינו

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

חגיגת המימונה המסורתית של משפחת אלול תתקיים הערב, יום אחרי החגיגות בכל הארץ. ח"כ לשעבר רפי אלול ממפלגת העבודה נשאל על ידי "הארץ" אם פרשת הרצוג-פרץ מעיבה על המימונה השנה. "השד העדתי לא יצא מהארון", השיב אלול, "אני חושב שבוז'י הרצוג הסביר את עצמו ושעמיר פרץ הבהיר גם הוא את העניין. כל הפרשה הזאת מאחורינו".

"יש כור היתוך מאוד מעניין בארץ. לא נסתיר את העובדה שפה ושם יש בקיעים ונשמעת גם אמירה כזאת או אחרת נגד עדה כזאת או אחרת. הכי קל להגיד שיש בעיה עדתית בישראל. אני מעדיף לומר ?אם יש בעיה, בואו נתמודד איתה ונפתור אותה'. אבל אני לא מרגיש שיש פה בכלל בעיה. הדוגמה הטובה ביותר היא אני. אני נולדתי במרוקו, באתי למזכרת בתיה שהיתה יישוב ותיק, ברובו של אשכנזים, ונבחרתי בגיל צעיר מאוד לתפקיד ראש המועצה והתקדמתי במפלגת העבודה עד הכנסת".

מי יתארח אצלכם?

"נשיא המדינה, שמעון פרס, הוא אורח קבוע. כשיצחק רבין היה ראש ממשלה הוא היה בא לחגיגות אצלנו בכל שנה. אשתו, לאה, המשיכה לבוא גם אחרי הרצח, עד שנפטרה. בתם, דליה, עדיין ממשיכה לבוא. אבל האירוע הזה הוא לא אירוע מפלגתי. הדבר היפה הוא שזה הפך למסורת יפה של מפגש של כל הסיעות השונות בכנסת וכל העדות. אשתי ואני הצלחנו להפוך את כל האנשים שהכרנו לאורך השנים למשפחה אחת במימונה. אנחנו שמחים שהמסורת הזאת נשמרת", השיב אלול.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ