אראל מרגלית מצטרף למירוץ על ראשות העבודה

"המפלגה תציב את היזמים במרכז העשייה החברתית. אלה החלוצים החדשים", הצהיר מרגלית, מייסד קרן הון הסיכון JVP

הארץ
יהונתן ליס
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
יהונתן ליס
שירות ""

איש העסקים אראל מרגלית הכריז היום (רביעי) כי הוא מצטרף להתמודדות על ראשות מפלגת העבודה.

אראל מרגלית, היום באירוע פתיחת מסע הבחירות שלו

"אוביל מהפכה בעבודה, כדי שהמפלגה תחזור להיות רלוונטית. המפלגה תציב את היזמים במרכז העשייה החברתית. אלה החלוצים החדשים", אמר מרגלית בכנס שערך לכבוד בוגרי שנת שירות בירושלים. "מדינת ישראל יכולה להחזיר לנו את התקווה", הוסיף.

מרגלית מזוהה עם מפלגת העבודה כבר שנים אחדות ופעל בחודשים האחרונים מאז פרישתו של היו"ר, אהוד ברק, בנסיון למנוע פילוג נוסף במפלגה. לדבריו, במסגרת חוגי בית שערך הוא הצליח לגייס אלפי מתפקדים חדשים לשורותיה. "עשיתי הרבה בתחום העסקי והחברתי. אני מגיע לשלב הבא בייעוד של החיים שלי. המנהיגות. אני לא בטוח כמה מהר נגיע לאן שאנחנו רוצים".

מרגלית תקף את המועמדים האחרים ואמר, "הציבור רואה בהנהגה הנוכחית של מפלגת העבודה ובכל המתמודדים על ראשות העבודה כמי שאחראים להדרדרות שלה. הוא חש שבהנהגתם מפלגת העבודה ביישה אותו. הוא רוצה הנהגה אחרת ודרך חדשה". על עמיר פרץ, המועמד בו תמך בבחירות הקודמות, אמר מרגלית, "היום זה לא הזמן שלו, אלא של מנהיג חדש. היום אני מצפה שהוא יתמוך בי".

"מהפכה. לא פחות!"

מרגלית תולה תקוות בתוצאות סקר שהזמין ממכון סמית בקרב מתפקדי העבודה. מממצאי הסקר, שנערך לפני שבוע, עולה כי 53 אחוזים ממתפקדי העבודה סבורים שרק מועמד חדש יכול להציל את מפלגת העבודה ממצבה הנוכחי. הסיסמה שתלווה אותו במירוץ היא, "מהפכה. לא פחות!".

מרגלית הוא מייסד JVP, קרן הון סיכון שאחראית לשבעה אקזיטים בעשור האחרון. מרגלית, בן 50, יליד קיבוץ נען, הוא בעל ד"ר לפילוסופיה מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק. בעבר שקל להתמודד על ראשות העיר ירושלים. לאחר מכן מונה ליו"ר רשות השידור, אבל גם במקרה הזה החליט להמשיך בעולם העסקים.

קרן JVP מנהלת השקעות בהיקף של למעלה מ-820 מיליון דולר. המגזין פורבס הכתיר את מרגלית לאחד מבין חמישים בעלי "מגע יד הזהב" בעסקים. בשנים האחרונות הקים שורה של מיזמים חברתיים ובראשם "בקהילה", המקדם בלימודים מדי שנה 3000 בני נוער מחמש שכונות מצוקה ירושלמיות. את הנאום בו הכריז על מועמדותו הוא נשא אתמול ב"מעבדה" - מרכז התרבות אותו ייסד בירושלים לפני שנים אחדות.

ככל הנראה, מרגלית יתמודד לפחות נגד חמישה מועמדים נוספים: הח"כים הוותיקים עמיר פרץ ויצחק (בוז'י) הרצוג שכבר הציגו את מועמדותם, לצד הח"כית החדשה יחסית שלי יחימוביץ' ויו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט. גם יו"ר המפלגה לשעבר, עמרם מצנע, צפוי להצטרף בקרוב למירוץ על ראשות המפלגה לאחר ששימש ראש הוועדה הקרואה לניהול ירוחם בשנים האחרונות וסייע לשיקום העיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ