יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן: ניתן להמשיך במו"מ עם ישראל

בעוד הנשיא פרס וההנהגה הישראלית מבקרים את הפיוס הפלסטיני בין הפתח לחמאס, יו"ר הרשות טוען ששיחות השלום יכולות להימשך

אבי יששכרוף
(רמאללה), הסוכנויות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי יששכרוף
(רמאללה), הסוכנויות

יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס (אבו מאזן), התייחס היום (חמישי) להסכם הפיוס בין הפתח לחמאס במפגש עם קבוצת ישראל יוזמת במוקטעה ברמאללה. בשיחה הבהיר אבו מאזן כי ממשלתו תפעל על פי המדיניות שהוא יתווה לה וכי נציגי אש"ף ימשיכו להיות אחראים למגעים מול ישראל. עוד הוא ציין כי ניתן יהיה להמשיך בשיחות השלום תחת התנאים של הממשלה החדשה.

דבריו של אבו מאזן עומדים בסתירה לדברי עמיתיו מהחמאס, שרק אמש אמרו כי לא ימשיכו במשא ומתן עם ישראל. "התוכנית שלנו אינה כוללת ניהול משא ומתן עם ישראל או הכרה בה", אמר מחמוד א-זהאר, חבר ההנהגה המדינית של החמאס, לאחר ההכרזה על הסכם הפיוס. "זה יהיה בלתי אפשרי לממשלת המעבר הלאומית לקחת חלק בתהליך השלום עם ישראל", אמר א-זהאר.

אבו מאזן והנייה, אתמול. תצלום: אי-פי

נכון לעכשיו, ההערכה היא כי ביום רביעי ייחתם רשמית ההסכם בין התנועות בקהיר. בשיחה היום אמר אבו מאזן כי בקרוב הוא יודיע על שמות ראש הממשלה וחברי הקבינט החדשים שירכיבו את הממשלה הבאה.

יו"ר הרשות העדיף לא לענות על שאלת "הארץ" בנוגע לעתיד אסירי החמאס, ואמר כי בבתי הכלא של הרשות אין אסירים פוליטיים אלא רק אסירים שעברו על החוק. כמו כן אבו מאזן לא הרחיב בנוגע לשאלות על התיאום הביטחוני עם ישראל לאור הסכם הפיוס.

מוקדם יותר אמר הנשיא שמעון פרס כי "הסכם בין פתח לארגון הטרור חמאס הוא שגיאה פטאלית שתמנע הקמה של מדינה פלסטינית ותחבל בסיכוי לשלום וליציבות באיזור". עוד הוא הוסיף בראיונות לתקשורת הזרה כי "היינו רוצים לראות את העם הפלסטיני מתאחד, אך למען השלום. מה שקרה אתמול הוא מסע המוביל לאי הסכמה ברורה: כלומר שני מחנות פלסטינים - אחד הקורא לשלום והשני הקורא להשמדת ישראל".

הנשיא פרס: הסכם הפיוס - שגיאה פטאלית, שתמנע הקמת מדינה פלסטינית

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ