יהונתן ליס
דנה הרמן
(אירופה)

בית משפט צרפתי פסק שלשום נגד המנתח הישראלי ד"ר דוד יהודה, בתביעה על הוצאת דיבה שהגיש נגדו ג'מאל א-דורה, אביו של הילד מוחמד א-דורה שנהרג בתחילת אינתיפאדת אל-אקצה בספטמבר 2000. ישראל הודיעה כי תסייע לד"ר יהודה לממן את הוצאות משפטו.

א-דורה תבע את ד"ר יהודה, שניתח אותו ב-1994, על שחשף פרטים מתיקו הרפואי כדי לתמוך בטענות שהצלקות שלו ישנות והן תוצאה של הניתוח, ולא נגרמו על ידי כדורי צה"ל שהרגו, לדבריו, את בנו.

בראיון לעיתון יהודי-צרפתי שהתפרסם ב-2008, טען ד"ר יהודה כי פצעי האב נבעו מפגיעה ישנה שנפגע על ידי אנשי חמאס והניתוח שעבר לאחר מכן, שש שנים לפני האינתיפאדה השנייה.

הפלסטינים מאשימים את צה"ל בהריגת מוחמד א-דורה ובפציעת אביו, אבל בחקירות שנערכו לאחר מכן הוטל ספק במסקנה הזו, והועלתה ההנחה כי הילד נורה על ידי פלסטינים וכי צוות הטלוויזיה הצרפתי ביים את התקרית כולה.

יהודה, שהוטל עליו, עם הכתב והעורך של Jewish News Weekly, לשלם פיצויים בסך כמה אלפי אירו, הודיע שיערער על פסק הדין. "בשנתיים האחרונות נלחמתי את מלחמתה הצודקת של ישראל. זוהי הונאה נוראה", אמר יהודה לתקשורת. "אני פגוע וכואב וחש עלבון אישי, כי פעם נוספת הם מעוותים את האמת. אני כבר יכול לראות את התוצאות השליליות ואת גל השנאה החדש שיתעורר באירופה. ציפיתי ליושרה מצד צרפת ומצד השופטים, אבל זה מגעיל. גל פיגועי טרור חדש עלול לפרוץ כתוצאה מההחלטה הזו", הוסיף.

השר משה יעלון והשר יולי אדלשטיין הודיעו שלשום לד"ר יהודה שמדינת ישראל תסייע לו לממן את הוצאות המשפט שלו.

חבר הכנסת אחמד טיבי קרא בסוף השבוע לשלול את רשיון הרפואה של ד"ר יהודה משום שחשף מידע רפואי סודי. לדברי טיבי, הוצאת פרטים רפואיים חסויים והשימוש בהם תוך כדי סילופם כפי שקבע בית המשפט היא עבירה פלילית הדורשת את העמדתו לדין של הרופא.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ