חיסול בן לאדן | רה"מ, בנימין נתניהו: החיסול - מסר על נחישות ארה"ב להילחם בטרור

ראש הממשלה התקשר לאובמה ובירך אותו על חיסולו של בן לאדן. "מדינת ישראל משתתפת בשמחתו של העם האמריקאי ביום היסטורי זה"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה, בנימין נתניהו התקשר היום (שני) לנשיא ארה"ב ברק אובמה ובירך אותו על חיסולו של מנהיג אל קאעדה, אוסמה בן לאדן. "פעולה זו שולחת מסר על נחישותה של ארצות הברית להילחם בטרור", אמר נתניהו לאובמה. הנשיא האמריקאי הודה לנתניהו על הברכות והבהיר כי ארצות הברית מחויבת להמשיך ולהילחם בטרור.

מוקדם יותר מסרה לשכתו של ראש הממשלה כי "מדינת ישראל משתתפת בשמחתו של העם האמריקאי ביום היסטורי זה של חיסולו של בן לאדן". עוד נמסר מלשכת ראש הממשלה כי "זהו ניצחון מהדהד לצדק, לחופש ולערכים המשותפים לכל המדינות הדמוקרטיות שנלחמות כתף אל כתף בנחישות נגד הטרור".

במערכת הפוליטית בישראל נשמעו הבוקר ברכות רבות עם היוודע דבר החחיסול. נשיא המדינה שמעון פרס, התייחס לחיסולו של בן לאדן ואמר כי "בן לאדן היה אחד הרוצחים הגדולים בהיסטוריה וסופו לתלייה. זה הישג גדול למערכת הביטחון האמריקאית, זה הישג גדול לנשיא ארה"ב, זה הישג גדול לעולם החופשי".

שר הביטחון, אהוד ברק, בירך אף הוא על החיסול. "זהו הישג חשוב לארה"ב במאבק בטרור העולמי. ארה"ב הוכיחה נחישות ותעוזה מבצעית בפעולה זו. שוב נוכחנו שהמאבק בטרור משותף לדמוקרטיות המובילות בעולם והוא יוכרע במאמץ משותף, רב זרועות שעוד לא הסתיים".

גם יו"ר האופוזיציה ומפלגת קדימה ציפי לבני הצטרפה לברכות מישראל. "זהו שינוי המשוואה במאבק של העולם החפשי בראשות ארה"ב בטרור והוכחה כי מאבק ממושך ללא פשרות בטרור מצליח", מסרה לבני.

הנשיא אובמה הודיע הבוקר על מותו של בן לאדן במבצע של כוחות אמריקאים באבוטבד, סמוך לאיסלמבד, בירת פקיסטאן. "בלילה כזה, אנחנו יכולים להגיד למשפחות הקורבנות, 'הצדק נעשה'", אמר אובמה. "ההישג של היום הוא עדות לגדולתה של ארצנו ונחישות העם האמריקאי. זה מוכיח שאמריקה יכולה לעשות מה שהיא מחליטה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ