אהרונוביץ' תומך בהחזרתם לשירות של השוטרים הנוקמים

השר לביטחון הפנים אמר עוד כי הוא החליט לתמוך בהצעת חוק שתאפשר לשוטרים את הזכות להתאגד, שכן "אי אפשר להחזיקם בתנאים כאלה"

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', הביע היום (רביעי) תמיכה בהחזרתם לשירות של השוטרים הנוקמים מנהריה והודיע כי יתמוך בהצעת חוק שתעניק לשוטרים זכות להתאגד. בהרמת כוסית לרגל יום העצמאות, התייחס השר גם לשינויים הארגוניים הצפויים במשטרה.

"פניתי לפרקליט המדינה בבקשה שיקים ועדת בדיקה ציבורית שתבחן את החזרתם לשירות של השוטרים מנהריה", אמר אהרונוביץ'. לדבריו, "צריך לזכור שאותם שוטרים ביצעו עבירות של פשע עם קלון, אולם דו"ח הסמפכ"ל קבע כי הם פעלו מתוך מצוקה וחוסר עשייה של המשטרה בנושא זה". אהרונוביץ' לא שלל את האפשרות שאם לא יוכלו לחזור למשטרה, ישולבו השוטרים, שהשתחררו ממאסרם לפני חג הפסח, במערך כיבוי האש או בשירות בתי הסוהר.

השוטרים הנוקמים עם שחרורם. תצלום: אלי הרשקוביץ

השר, שדיבר על השינויים במשרד במהלך כהונתו, התייחס גם לתנאי שכרם והעסקתם של השוטרים והסוהרים. לטענתו, בגלל שלא "הצלחתי להביא סחורה משמעותית" בנושא, הוא החליט לתמוך בהצעת חוק פרטית של חברי הכנסת שלי יחימוביץ' ודוד אזולאי, לפיה תינתן להם הזכות להתאגד. "אני בהחלט שוקל ברצינות את צעדיי בנוגע לתמיכה בחוק זה. המשמעות היא שבמשטרה ובשב"ס ניתן יהיה להקים ועדים שיוכלו לדאוג לרווחת השוטר והסוהר. אי אפשר להחזיק קצינים צעירים וסוהרים בתנאים הללו".

עם זאת, אהרונוביץ' סייג את הדברים ואמר כי גם אם תעבור הצעת החוק, יוכנסו בה סעיפים ברורים לגבי אישור שביתה בזמן פעילות מבצעית.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ