סניף העבודה בבאר שבע נמכר לאיש עסקים

פעילי המפלגה בבירת הנגב כועסים על מכירת הסניף על רקע חובות המפלגה לבנקים. "זאת תהיה בכייה לדורות", אמר אחד

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

הסניף המיתולוגי של מפלגת העבודה בבאר שבע, שאירח במשך עשרות שנים ראשי ממשלות, שרים וחברי כנסת, נמכר לפני שלושה שבועות לאיש עסקים מהדרום ב-2.8 מיליון שקל בגלל חובות של המפלגה. רוב הפעילים כועסים על כך.

מפלגת העבודה החליטה למכור שמונה מנכסיה, בהם את סניף העבודה בדימונה. למפלגה חובות לבנקים שנאמדים בעשרות מיליוני שקלים ובנוסף לכך, שבעה מיליון שקלים לכנסת. עקב כך הוציאה מפלגת העבודה בשלב ראשוני שמונה נכסים למכרז.

סם עובדיה, מזכיר מפלגת העבודה בבאר שבע בשמונה השנים האחרונות, הסביר: "הסניף היה בחכירה ממינהל מקרקעי ישראל. החכירה נגמרה. אם המפלגה היתה רוצה לקנות את הסניף, היא היתה צריכה לשלם הרבה מאוד כסף. התחזוקה של המקום עלתה 15 אלף שקלים בחודש, כולל חשמל, מים, ארנונה ופעילות שוטפת. המבנה שכן במקום מרכזי מאוד בעיר אך במשך השנים הוא הוזנח. עלות שיפוצו היתה כ-300 אלף שקלים. אין שום הצדקה כספית להחזיק בו. הוחלט למכור את הנכס ולשכור מקום יותר קטן וצנוע".

עובדיה הוסיף כי "אני התחלתי לפני 20 שנה את הפעילות במפלגה. שם נבחרו כל ראשי הערים של באר שבע, ראשי ממשלות היו מגיעים לסניף. הוא שקק חיים. גם בתקופה האחרונה, למרות מצבה של המפלגה, הסניף היה פעיל".

מי שהיה מנכ"ל משרד ראש הממשלה בדרום בתקופתו של ראש הממשלה יצחק רבין, יוסף שריקי, אף הוא אחד הפעילים המרכזיים של המפלגה בדרום, טוען שזאת מכה קשה מאוד למפלגה. "מי שסגר את סניף המפלגה בבאר שבע עשה טעות נוראה. זה הסניף שכולנו גדלנו והתחנכנו בו על ערכי המפלגה. כל השרים, כל ראשי ההסתדרות, כל מנהיגי העם והמפלגה הגיעו לסניף הזה. הרבה מההיסטוריה של המפלגה התחוללה במקום הזה".

שריקי הוסיף כי "לדעתי, זאת תהיה בכייה לדורות כי המשמעות של הסניף זה לא מבנה נדל"ן. זה היה בית של פעילים במשך עשרות שנים. אני בן 51 כיום ומגיל 16 אנחנו פעילים במקום".

ניסים פרץ, מזכיר הסניף של מפלגת העבודה בדימונה וחבר מועצת העיר, אמר כי סניף דימונה הוא סניף שלא כלכלי להחזיק בו. "אנחנו משלמים ארנונה של 5,000 שקל בחודש. אם פעם בחודש, במקרה הקיצוני, יגיע חבר כנסת אורח אז אפשר לשכור אולם באופן חד-פעמי ולארח בצורה יפה, מכובדת ונאותה".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ