נועם שליט בתגובה לברק: הוא מודה בטעות, אך גלעד משלם את המחיר

אביו של החייל החטוף הגיב לדבריו של שר הביטחון, שטען בראיון ל"הארץ" כי ניתן היה לשחרר את גלעד לפני שלוש שנים

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי

נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט, הגיב לדבריו של שר הביטחון אהוד ברק בראיון ל"הארץ" שפורסם בסוף השבוע, שבו טען כי היה ניתן לשחרר את בנו לפני שלוש שנים.

"שוב מודה אחד מבכירי מקבלי ההחלטות בשנים האחרונות, במקרה הזה שר הביטחון של מדינת ישראל, בטעות אסטרטגית שנעשתה במשא ומתן לשחרורו של גלעד בנינו, והיא מן הסתם לא הטעות היחידה שנעשתה", אמר שליט בשיחה עם "הארץ", "טעויות שגרמו לזה שהמחיר שדרש החמאס ועדיין דורש בימים אלו בעבור שחרורו של גלעד הוא מחיר שנטען שהוא גבוה, יש אומרים מופרז, יש אומרים בלתי אפשרי".

לדברי שליט, שר הביטחון התכוון בראיון לעובדה שראש הממשלה הקודם אהוד אולמרט ושליחו לנושא השבויים והנעדרים, ביקשו מהחמאס בתחילת המשא ומתן להרכיב את רשימת האסירים שהם מעוניינים לשחרר, במקום לנפק לחמאס רשימות אסירים "אפשריים" שמהם יוכלו לבחור 450 שישתחררו במסגרת העסקה. "טעות אסטרטגית זו אפשרה לכל אורך השנים הללו לחמאס להיות זה שמוביל את המשא ומתן ואילצה את הצד הישראלי להיות מובל ולרדוף אחרי זנבו של החמאס. בכך התאפשר לחמאס להרכיב ולדרוש רשימה של אסירים שחלקם הגדול מתוארים כבכירי אסיריו ומפקדיו".

אביו של החייל החטוף קשר גם בין דברי ברק לדבריו של ראש השב"כ היוצא יובל דיסקין ימים ספורים לפני כן על כישלון ארגונו לשחרר את שליט. "לצערנו הבכירים ומקבלי ההחלטות ממשיכים להוציא הודעות אודות טעויות וכישלונות שנעשו, אבל היחיד שמשלם את מלוא המחיר על גבו הצר, ונמק בבדידותו האיומה בחשכת השבי בעזה, הוא אך ורק בנינו גלעד ואין אף אחד מכל אלה שטעו וכשלו שמתחלק עימו במחיר האיום שהוא משלם כבר 5 שנים או לפחות מוכן לקחת את האחריות והסיכונים המתבקשים מכשלים אילו".

שליט הוסיף כי דברי ברק ודיסקין מצדיקים את טענתו כי המגעים לשחרור גלעד נוהלו בצורה כושלת, וקרא לראש הממשלה בנימין נתניהו להסיק את המסקנות המתבקשות ולשלם את המחיר הנדרש. "אחר כך אם יהיה צורך מדינת ישראל יכולה לטפל באותם מחבלים או אסירים שישוחררו", סיכם.

שש השנים הטובות של דיסקין, וחייל אחד חטוף

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ