אהוד ברק: דגן לא היה צריך לדבר בפומבי על תקיפת איראן

מופז דווקא מגבה את ר' המוסד היוצא

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

שרים בממשלה מתחו אתמול ביקורת נוקבת על החלטתו של ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, להביע התנגדות פומבית לתקיפה ישראלית באיראן. דגן אמר בסוף השבוע, בנאום ציבורי ראשון שנשא מאז פרישתו מראשות הארגון כי "תקיפה אווירית של הכורים הגרעיניים שם היא רעיון מטופש ואין בה כל יתרון".

שר הביטחון, אהוד ברק, אמר אתמול כי התבטאויותיו הפומביות של דגן לא היו ראויות. בסיור שערך ביישובי עוטף עזה, אמר ברק על דגן כי "זה לא נבון ולא נכון לחלוק את מחשבותיו אלו עם כלל הציבור". לדברי ברק, "מאיר דגן הוא איש רב זכויות, אבל אם לומר בזהירות המתחייבת, אני לא בטוח שקביעתו נכונה. מדובר בהכרעות שמעצם טיבן מקומן בדרג המדיני". גם שר האוצר, יובל שטייניץ, מחה אתמול על דבריו של דגן. "דגן היה ראש מוסד פנטסטי. חבל על ההתבטאות המיותרת הזו. מבלי להתייחס לעמדתי בנושא, זוהי התבטאות שאינה ראויה וחבל שנאמרה", אמר שטייניץ בפתח ישיבת הממשלה.

לעומתם, בחר יו"ר ועדת החוץ והבטחון של הכנסת, ח"כ שאול מופז, לגבות את החלטתו של דגן לומר את דבריו בפומבי. "עמדתו של דגן חשובה והיה נכון לומר אותה, כאדם שעשה תפקיד מדהים ותרם רבות לביטחונה של ישראל", אמר אתמול מופז בראיון לגלי צה"ל. "הרצאות ברמה האסטרטגית, כמו זו שהיתה בסוף השבוע האחרון היא המקום לאמירות אלו". בסביבתו של מופז הבהירו כי מדובר בתמיכה עקרונית בזכותו של דגן לבטא את עמדתו, ולא בהכרח בהבעת הזדהות עם תוכן דבריו של ראש המוסד לשעבר.

דגן אמר עוד כי יש לו ספקות לגבי החלטות גורליות המתקבלות במדינה. בסיום דבריו בהרצאה בכינוס של עמותת הסגל הבכיר בשירות הציבורי, שהתקיים באוניברסיטה העברית בירושלים, התבקש דגן להתייחס להתנהלות ישראל באזור, ואמר כי "הפלסטינים לא מעניינים אותי וגם לא בעיותיהם. מה שמעניין אותי זה מה שישראל רוצה. והאמת, אנחנו לא הגדרנו לעצמנו מה אנחנו רוצים. השלום אינו מטרה. מה שחשוב הוא להבטיח את שרידות העם היהודי. יש לי ספקות לגבי החלטות גורליות שמתקבלות במדינה".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ