השבוע: השקה חגיגית למפלגת העצמאות של אהוד ברק

סמוך ליום העצמאות, תושק ביום חמישי המפלגה שהקים ברק לאחר שפילג את מפלגת העבודה

מזל מועלם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מזל מועלם

בסמיכות ליום העצמאות תושק ביום חמישי הקרוב בתל אביב מפלגת "העצמאות" שהקים שר הביטחון אהוד ברק, לאחר שפילג לפני ארבעה חודשים את מפלגת העבודה.

בעוד בעבודה ההתמודדות על ראשות המפלגה נמצאת בעיצומה, צפויה המועצה המכוננת של מפלגת העצמאות, לבחור ברוב קולות את ברק ליו"ר המפלגה. במועצה חברים חמשת חברי סיעת העצמאות שארבעה מתוכם הם שרים: ברק, מתן וילנאי, שלום שמחון ואורית נוקד וח"כ עינת וילף וכן כמה עשרות פעילים שעזבו את מפלגת העבודה. בהשקה צפוי ברק לשאת נאום חגיגי וכך גם יתר חברי הסיעה. האירוע מכונה "כנס יסוד" של המפלגה החדשה שעל פי כל הסקרים לא מצליחה לעבור את אחוז החסימה, אולם לדברי גורמים במפלגת העצמאות סקרים פנימיים שיש בידיהם מראים על נתונים אחרים לגמרי, והכוונה היא להתמודד בבחירות הבאות כמפלגה.

בכנס היסוד החגיגי יאשרו חברי מועצת המנהלים את התקנון ואת מצע המפלגה שטיוטה שלו נכתבה על ידי ח"כ וילף וממתינה לאישורו של ברק.

בניגוד למפלגת העבודה המגדירה עצמה כמפלגה סוציאל-דמוקרטית, מפלגת העצמאות עונה להגדרה של מפלגה "ציונית ממלכתית".

תקנון מפלגת העצמאות מעניק סמכויות רבות לחברי הסיעה ובראשם ליו"ר, כך שברק לא יצטרך לעסוק בעניינים פנימיים, מאבקים ועתירות למוסדות המשפטיים של המפלגה - פרוצדורות שמהן סלד בהיותו יו"ר העבודה.

בעוד כחודש וחצי צפוי להתקיים כנס פוליטי ראשון של מפלגת העצמאות שאמור להיות מעין מפגן כוח של המפלגה החדשה בפוליטיקה הישראלית.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ