יואל שליט: זוהי זכותנו להילחם למען שחרורו של גלעד

אחיו של החייל החטוף דחה את הטענות כנגד התפרצותו לטקס הדקת המשואות. נועם שליט: נחריף ונשנה את צורת המאבק

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

יואל שליט, , הגיב הבוקר (שלישי) לטענותיו של יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, כי מחאתם של השניים, על אף צערם, "חרגה מההסכמה הלאומית והיוותה הפגנה נגד אחדות משותפת" וכי היא אינה מקדמת את שחרורו. "שמענו הרבה דברים על מחאה שפוגעת במאמצים לשחרור והפסקנו להתייחס לזה. אנחנו לא רוצים שגורלו של גלעד יהיה כמו של רון ארד ואנו דוחים את הטענות. זוהי זכותנו להילחם למען שחרורו של גלעד", אמר שליט.

במקביל, סיפר נועם שליט, אביו של גלעד, בגלי צה"ל כי "אמרנו לגורמים הרשמיים שלא נוכל להמשיך את המאבק באותו אופן, אלא נחריף ונשנה את צורתו". לדבריו, "אני לא אוהב לאיים, אבל כנראה שלא תהיה ברירה. נשקול את הצעדים לפי ההתפתחויות".

בראיון שהעניק לגלי צה"ל אמר אחיו של גלעד שליט ש"התחושה שלנו היתה שהעניין הולך ודועך וכשאין לחץ ציבורי, הפוליטיקאים לא פועלים באותה נחישות. גלעד כמעט חמש שנים בשבי וצריך להזכיר זאת. אין לנו זמן לאבד, אנחנו חייבים לפעול כמה שיותר מהר ובנחישות - כאילו אין מחר".

יואל שליט בטקס הדלקת המשואות. תצלום: מיכל פתאל

לדבריו, "היינו בטקסים קודמים וכבר אז ראינו שזו במה גדולה ומרשימה. תמיד הפריע לנו להיות שם, אבל הגענו בגלל החשיפה. התלבטנו לפני המעשה וזו לא היתה החלטה קלה. זה לא האופי שלנו: אני לא רגיל להפריע לטקס ממלכתי שהוא משהו מאוד בסיסי בישראליות. לא היה לנו קל. אנו מצטערים על ההפרעה בטקס, ובמיוחד בפני מדליקי המשואות, אבל המטרה שלנו חשובה יותר".

שליט סיפר בראיון על תחושותיו טרם ההתפרצות לבמה. "היינו מאוד לחוצים לפני, לא ידענו מה יהיו התגובות. זה היה מאוד מלחיץ אבל כמובן שעשינו את זה כי זה הרבה יותר חשוב".

נועם שליט: המחאה העמידה את קלישאת הערבות ההדדית במערומיה

מוקדם יותר מחה נועם שליט על פינוים בכוח של יואל ויערה בכוח. "אפשר היה ללוות אותם החוצה לא בנקיטת אלימות, שנוקטים בדרך כלל כנגד עבריינים. כל הנאומים באירוע דיברו בשבח הערבות ההדדית, ואני חושב שהמחאה העמידה את הקלישאה הזאתי במערומיה".

האב תקף את הממשלה כשאמר כי "הדבר היחיד שיודעים לעשות שם זה לחזור ולהפחיד את הציבור מפני פיגועים ומעשי רצח שיקרו אם וכאשר תתבצע עסקת חילופים. כנראה שזה נועד לחפות על חוסר ההצלחה וחוסר היכולת שלהם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ