דיווח: אבו מאזן דורש להשאיר את סלאם פיאד בתפקיד ראש הממשלה הפלסטיני

על פי אל-חיאת, יו"ר הרשות הודיע למצרים כי סלאם פיאד הוא מועמדו היחיד לתפקיד. בשבוע הבא פתח וחמאס יתכנסו לדיונים מרתוניים על יישום הפיוס

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס (אבו מאזן) הודיע למצרים כי מועמדו היחיד לראשות הממשלה הפלסטינית הוא ראש ממשלת הרשות הנוכחי, סלאם פיאד, כך דיווח הבוקר (חמישי) העיתון אל-חיאת היוצא לאור בלונדון.

על פי הדיווח, בשבוע הבא תגיע לקהיר משלחת מטעם החמאס, בראשות סגן ראש הלשכה המדינית מוסא אבו מרזוק, ותיפגש עם משלחת מטעם הפתח לדיונים מרתוניים. בדיונים אלו יסוכמו הפרטים באשר ליישום הסכם הפיוס ובראש ובראשונה - מינוי ראש ממשלה וסידורי הביטחון. ראש הלשכה המדינית של החמאס חאלד משעל עזב את קהיר אתמול בתום סדרת פגישות עם בכירים מצרים ועם גורמים נוספים במדינה.

עוד על פי הדיווח, מפקד גדודי עז א-דין אל-קסאם, אחמד אל-ג'עברי, עזב את קהיר שלשום לאחר שנפגש עם משעל. השניים דנו בנושא המגעים לשחרור גלעד שליט וסיכמו את עמדת החמאס ואת העקרונות שהחמאס לא יוכל לוותר עליהם בכל משא ומתן עם ישראל. העיתון מצטט גורמים בכירים בחמאס האומרים כי צרפת וטורקיה הביעו נכונות לקחת חלק בתיווך, אולם לדברי הגורמים - כל מעורבות של מדינת מערבית תהיה בתיאום מלא עם מצרים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ