כוננות גבוהה היום לקראת התפילות בהר הבית

במשטרה חוששים מהפרות סדר בשל יום הנכבה החל מחרתיים. מאות שוטרים ולוחמי מג"ב התפרסו באזור בשעות הבוקר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אירועי יום הנכבה, "האסון" הפלסטיני עם הקמת מדינת ישראל, החלו אתמול בבית לחם ויימשכו היום בהפגנות שמתוכננות בכפרים בילעין ונעלין. מארגני ההפגנות שמקיימים עצרות ותהלוכות בכל יום שישי מקווים כי מספר המשתתפים יהיה גבוה יותר מהרגיל לנוכח יום הנכבה, החל ביום ראשון.

ברשת הפייסבוק שוב הופיעו עמודים הקוראים לאינתיפאדה שלישית ביום ראשון. אבל ספק אם התהלוכות הגדולות המתוכננות ברחבי הגדה ועזה יהפכו לעימותים קשים עם צה"ל, לנוכח הכוונה של הרשות למנוע זאת.

במשטרת ירושלים הוכרזה כוננות גבוהה לקראת תפילות יום השישי היום, בשל יום הנכבה שיציינו הפלסטינים ביום ראשון. במשטרה חוששים שכבר היום יחלו הפרות סדר במזרח ירושלים ובפרט במסגדי הר הבית.

משטרת ירושלים תוגברה בשוטרים ממחוזות אחרים. מאות שוטרים ולוחמי מג"ב יתפרסו בשעות הבוקר המוקדמות. על הכוחות יפקד מפקד מחוז ירושלים, ניצב ניסו שחם, שרק שלשום נכנס לתפקידו. בתחנת המשטרה ברחבת הכותל יוקם חדר פיקוד קדמי והמשטרה תתגבר גם כוחותיה בקו התפר ובמעברים בין ירושלים לשטחים.עד אמש לא פורסמו קריאות חריגות בקרב הפלסטינים למהומות בהר הבית היום.

"המשטרה תפעל בנחישות כדי למנוע כל ניסיון להפר את הסדר מצד כל גורם שהוא", נמסר בהודעת משטרת ירושלים. הכוננות תישאר גם לקראת יום הנכבה ביום ראשון.

בגדה יתקיים ביום ראשון טקס הנחת זרים על קברו של יאסר ערפאת ברמאללה, ולאחר מכן תישמע צפירה של 63 שניות, לציון 63 שנים לנכבה. אז ייצאו לדרכן התהלוכות הגדולות לכיוון כיכר מנרה במרכז העיר. בה בעת יתקיימו טקסים דומים בשאר ערי הגדה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ