פלסטיני בן 17 נפצע באורח אנוש מירי כוחות הביטחון במזרח ירושלים

קבוצות של עשרות פלסטינים התעמתו עם כוחות משטרה וצבא לאחר סיום תפילות יום השישי; מביה"ח במזרח ירושלים נמסר כי קיים חשש לחייו של הצעיר

ניר חסון
אנשיל פפר
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
אנשיל פפר
ג'קי חורי

צעיר פלסטיני בן 17 נפצע היום (שישי) באורח אנוש מירי כוחות הביטחון במזרח ירושלים, במהלך המהומות שפרצו על רקע יום הנכבה. מבית החולים אל-מוקסד שבמזרח ירושלים, נמסר כי הצעיר, מילאד סעיד עייאש, הגיע לבית החולים ללא דופק והוא נמצא כעת על שולחו הניתוחים.

על רקע אירועי יום הנכבה, שיצויין ביום ראשון הקרוב, פרצו הבוקר עימותים בכמה מוקדים בין פלסטינים לכוחות משטרה וצבא בירושלים ובגדה. בירושלים, שם נפרסו החל משעות הבוקר כוחות גדולים של מג"ב ומשטרה, מדווחים הפלסטינים על פצוע מירי חי בראס אל עמוד וכמה פצועים נוספים מגז מדמיע וכדורי גומי, בעיקר בסילוואן. לפי דיווחים שונים, מאבטחי משרד השיכון בסילוואן יורים אש חיה באוויר כדי להניס את מיידי האבנים. כמו כן, דווח על עימותים מצומצמים בשכונות סילוואן, עיסוואיה וכן בתוך העיר העתיקה.

התפילות בהר הבית, בהן השתתפו 8,000 מתפללים, הסתיימו בשקט והקהל התפזר ללא התנגשויות עם כוחות הביטחון. המשטרה בבירה עצרה 11 מפגינים במוקדי העימות השונים.

במקביל, דווח על חיכוכים בכפרים בילעין, ניעלין, נבי סאלח ואום סלמונה, בין עשרות מפגינים לכוחות צה"ל. בכל האירועים הגיבו כוחות צבא בירי מתון של רימוני גז מדמיע על זריקות אבנים לעברם. כמו כן, שוטרים פלסטינים בלמו ניסיון של אנשי חמאס לצאת בתהלוכה לעבר בנייני הישוב היהודי בחברון.

מפקדי צה"ל ביהודה ושומרון ממשיכים להעריך שמנגנוני הביטחון הפלסטינים יכילו את פעולות המחאה סביב יום הנכבה בתוך השטח שבשליטה פלסטינית. עם זאת, צה"ל ערוך בכוחות מתוגברים בנקודות החיכוך הפוטנציאליות כדי לבלום ניסיון של פלסטינים לפרוץ לתוך התנחלויות ובסיסי צה"ל.

ערבים ישראלים יפגינו מול מרון א-ראס שם תיערך עצרת המונית

גורמים פלסטינים בלבנון מדווחים שהושלמו ההכנות לתהלוכה גדולה שתצא ביום ראשון בבוקר מכמה מוקדים בלבנון ותגיע לגבול עם ישראל. לפי התכנון, התהלוכה בה ישתתפו עשרות אלפים בני אדם, תגיע למצפה באזור הכפר מרון א-ראס - שם תתקיים עצרת גדולה לציון הנכבה. משתתפי העצרת יצאו במאות אוטובוסים ממחנות פליטים ברחבי לבנון.

ל"הארץ" נודע כי במקביל מתכננים צעירים ערבים בישראל לצאת באוטובוסים לאזור אביבים, הסמוך למרון א-ראס ולהפגין בשעת העצרת שתתקיים מצידו השני של הגבול.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ