נטשה מוזגוביה
ארה"ב

"אני תומך בתוקף בחזון שלך לשלום כולל במזרח התיכון, ומודה לך על ההזדמנות להיות חלק מהממשל שלך", כך כתב הערב (שישי) השליח היוצא למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל, במכתב ההתפטרות שהגיש לנשיא ארה"ב, ברק אובמה. "זה היה כבוד בשבילי לשרת שוב את ארצנו".

"כשקיבלתי את בקשתך לשרת בתור השליח המיוחד למזרח התיכון, הכוונה שלי הייתה לשרת שנתיים. מעל שנתיים חלפו מאז, ולכן אני פורש והתפטרותי נכנסת לתוקף ב-20 במאי", כתב מיטשל. "אני סומך על כך שזה מספק מספיק זמן להעברת תפקיד יעילה".

בעקבות ההתפטרותו של מיטשל הודיע היום אובמה כי באופן זמני, יחליף אותו סגנו דיוויד הייל. יש לציין שדיוויד הייל היה זה שנסע בחודשים האחרונים לירושלים ורמאללה, ושמו גם מוזכר לעתים קרובות ב"מסמכי פלסטין" מתקופת כהונתו של ברק אובמה, בתור בן שיחו של סעאב עריקאת.

"בשנתיים וחצי האחרונות, ג'ורג' מיטשל עבד ללא לאות לקידום השלום, בתור השליח המיוחד למזרח התיכון", אמר הנשיא אובמה בהודעתו. "מחויבותו העמוקה לפתרון הסכסוך וקידום הדמוקרטיה תרמו בצורה שאין לאמוד אותה ליעד של שתי המדינות המתקיימות זו לצד זו בשלום ובטחון. ג'ורג' אמר לי כשהוא קיבל על עצמו את התפקיד, שהוא ישקיע בזה כמה שנים, ואני שמח שהוא עשה זאת. הוא אחד ממשרתי הציבור הטובים ביותר שידעה המדינה הזאת. הוא כבר השאיר מורשת יוצאת דופן, כששירת את תושבי מיין, הוביל את הסנאט, והביא שלום לצפון אירלנד. הוא לקח על עצמו את התפקיד הקשה ביותר שניתן להעלות על הדמיון, ועבד שעות שוחקות לקידום האינטרסים של ארה"ב והשלום. המדינה חבה לו על שירותו".

אובמה הוסיף שארה"ב מחויבת לשלום במזרח התיכון ו"תמשיך להתקדם על בסיס העבודה הקשה של ג'ורג'".

קלינטון: מיטשל מייצג את מיטב המסורת של הדיפלומטיה האמריקאית

שרת החוץ הילרי קלינטון הוציאה הודעה משלה ובה כתבה כי "זה היה כבוד גדול לעבוד לצדו של הסנטור מיטשל, שמייצג את מיטב המסורת של הדיפלומטיה האמריקאית. כמו כל אחד בדורו, ג'ורג' מבין את העבודה האטית והקשה של הדיפלומטיה, אמנות הפשרה והתפקיד של המנהיגות האמריקאית בעולם, שאין לה תחליף. נתגעגע למנהיגותו היציבה ועצה חכמה, ונמשיך עם המחויבות שלו לקדם שלום כולל במזרח התיכון".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ