בעולם דיווחו בהרחבה על אירועי הנכבה

דנה הרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנה הרמן

כתבת "הארץ" באירופה

לפחות ליום אחד, פינו האירועים האלימים של החודשים האחרונים בלוב, בסוריה וביתר מדינות ערב את מקומם בתקשורת להתרחשות בגבולות ישראל. כלי תקשורת באירופה, בארצות הברית ובמקומות נוספים דיווחו בהרחבה על העניין, ובדרך כלל קדמה לו בכותרות רק פרשיית מעצרו של יושב ראש קרן המטבע הבינלאומית, דומיניק סטרוס-קאהן, בחשד לניסיון אונס של חדרנית.

"הפלסטינים מציינים היום את הנכבה, המונח שטבעו כדי לתאר את הקמתה של מדינת ישראל ב-1948, כשמאות אלפים ברחו וגורשו מבתיהם בקרבות אחרי הקמת המדינה" - כך כתב אתמול מרמאללה ג'ון דניסון, כתב בי-בי-סי. דניסון דיווח כי על אף קיומן של ההפגנות במועד זה מדי שנה, השנה קיבלו האירועים זריקת מרץ שמקורה ב"הפיכות שהתחוללו במזרח התיכון ובצפון אפריקה".

ברוח דומה דיווח רדיו פרנס אינטרנסיונל כי ההפגנות ההמוניות קשורות למגמה הכללית בעולם הערבי. הרדיו פתח עם הדיווחים על ירי הגז המדמיע של חיילי צה"ל בגולן על מפגינים. לעומתו, אל פאיס הספרדי הזכיר את האירועים בקצרה בלבד ונתן במה לשני הצדדים, כשציטט חיילים ישראלים על ההשפלות שחווים הפלסטינים.

כתבת "גרדיאן" בישראל, הרייט שרווד, כתבה אתמול כי הצפי לאינתיפאדה נוספת אמנם התחזק בשני הצדדים, אך עדיין יש ספקנות רבה ביחס אליה מצד פרשנים זהירים יותר.

עם זאת, הסבירה שרווד, "האירועים במצרים, בתוניסיה, בסוריה ובמדינות אחרות באזור גרמו לפלסטינים רבים לנסות לנצל את המומנטום כדי לסייע למאבקם הארוך נגד הכיבוש הישראלי ולהקמת מדינה פלסטינית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ