אם הדורס: "זאת היתה תאונה, אנחנו אוהבים יהודים"

בכפר קאסם סירבו להאמין שבן המקום מחבל, והאשימו את התקשורת שמיהרה לקבוע שזהו פיגוע

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

עם תום האירוע אתמול, עצרו השוטרים את הנהג הדורס ולקחו אותו לחקירה בתחנת השכונות, הסמוכה לזירה. הדורם הוא ערבי-ישראלי בן 22, רווק ותושב כפר קאסם שיצא אתמול בבוקר, על פי עדות בני משפחתו, לעבודתו. בחודשים האחרונים הוא רכש לעצמו את המשאית ועבד כעצמאי ביפו.

בכפר קאסם סירבו להאמין שהצעיר הוא מחבל שקם בבוקר להרוג יהודים. לטענתם, מדובר בתאונת דרכים שנגרמה בשל תקר באחד מגלגלי המשאית. "ממה שאנחנו שמענו זו היתה תאונה כתוצאה של פיצוץ בגלגל של המשאית", אמרה אתמול אמו. "הגלגל התפוצץ והוא איבד את השליטה ופגע בכמה כלי רכב. הוא אמר אללה הוא אכבר כי הוא היה מבוהל. אני לא מאמינה לאנשים שאומרים ששמעו אותו אומר מוות ליהודים. זה לא הבן שלי, אנחנו לא שונאים יהודים".

הנהג הדורס למד בתיכון בכפר והחל לעבוד מיד עם סיום הלימודים. לטענת המשפחה והקרובים, הוא אינו דתי ולא היה מזוהה מעולם עם ארגונים פוליטיים. האם סיפרה אתמול כי בנה הוא הבכור מחמישה אחים. "הוא יצא בסביבות שבע לעבודה כמו בכל יום. הוא אמר שלום, עלה למשאית ויצא מבלי להגיד שום דבר מיוחד". לדברי האם, "אחרי כמה שעות הגיעו אליי כל השכנים והתחילו לספר לי על התאונה ושאומרים בחדשות שהבן שלי מחבל. אבא שלו, איש חולה ונכה 100 אחוז, התעלף כששמע את הדברים". הוא אף פעם לא דיבר על פוליטיקה או יום הנכבה זה היה רחוק ממנו. מדובר בתאונה כמו שקורה כל יום בכבישי ישראל".

בכפר קאסם זעמו אתמול על כוחות הביטחון וכלי התקשורת שמיהרו לקבוע שמדובר בפיגוע מבלי לבדוק את האפשרות שזוהי תאונת דרכים. פרג' מאלק, יושב ראש עמותת נר לשלום ואחווה, היה אתמול בבית המשפחה ואמר: "אנחנו מאוד כועסים בכפר קאסם על הדברים שיצאו מיד בכלי התקשורת. כולם ישר כתבו שמדובר בפיגוע ולנו אין ספק שמדובר בתאונת דרכים. צריך להבין שאנשים, בייחוד הצעירים בכפר קאסם, לא מעניין אותם יום הנכבה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ