במשטרה נערכים בכוננות גבוהה להמשך השבוע

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

האירועים האלימים אתמול היוו טבילת אש ראשונה למפקדי המחוזות המרכזיים החדשים - ניצב ניסו שחם בירושלים וניצב אהרון אקסול בתל אביב. בעקבות ההתרחשויות אתמול, נערכת משטרת ישראל בכוננות גבוהה גם לימים הקרובים, אף כי מעריכים שם כי האלימות תדעך. בהתאם למסקנות ישיבת המטה של המשטרה בראשות המפכ"ל יוחנן דנינו שנערכה שלשום, הועלתה אתמול רמת הכוננות בכל הגזרות, אולם הדגש ניתן דווקא על אזור ירושלים והצפון. אף במחוז תל אביב הועלתה הכוננות אולם לא היה בידי המשטרה מידע מודיעיני קונקרטי לפיו ייתכן פיגוע בתחומיו.

במהלך יום האתמול קיים המפכ"ל דנינו שלוש הערכות מצב: עם ראש הממשלה, עם יתר גופי הביטחון וכן עם הפיקוד הבכיר של המשטרה. בשעות הצהריים, עם תחילת האירועים בצפון החליט המפכ"ל להורות על תגבור משמעותי באזור מג'דל שאמס ומארון א-ראס. נוסף לכוחות המיוחדים, ימ"מ וכוחות לפיזור הפגנות, הורה דנינו על תגבור של 300 שוטרים מאזור המרכז.

גם היום תימשך הכוננות הגבוהה, אולם במשטרה מעריכים כי האירועים הקשים של יום הנכבה מאחורינו. עם זאת, במשטרה סבורים שהאירועים אתמול הם סוג של קנה מידה למה שייתכן בחודש ספטמבר, כאשר הפלסטינים צפויים להכריז על מדינה. כבר בשבועות הקרובים מתכוונים במשטרה להתחיל בסדרה של תרגילים על פי תרחישים אפשריים לקראת מהומות שעלולות להתפרס על פני כל רחבי הארץ.

האירועים אתמול היו טבילת אש ראשונה למפקד מחוז ירושלים החדש ניצב ניסו שחם, וכן לניצב אהרון אקסול, מפקד מחוז תל אביב החדש שנכח בזירת פיגוע הדריסה כבר מהשלבים הראשונים של האירוע. בירושלים, הצליחה בינתיים המשטרה בפיקודו של ניצב ניסו שחם לשמור על גובה להבות סביר. ארבעה ימים בלבד לאחר כניסתו לתפקיד, נאלץ שחם - שבעבר שימש גם כמפקד העיר העתיקה - להתמודד עם הפרות סדר נרחבות ביותר ולפקד על מאות שוטרים ממחוז ירושלים וממחוזות נוספים.

השתתף בהכנת הידיעה: ניר חסון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ