ח"כ חנין זועבי: הכנסת מנסה לכתוב מחדש את ההיסטוריה

זועבי מתחה ביקורת חריפה על חוק הנכבה אך הוסיפה כי "בשבועות האחרונים למדו התלמידים הערבים יותר על הנכבה מאשר יכלו ללמוד מכל הספרים שמשרד החינוך לא אישר"

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

מטרתו של חוק הנכבה היא "למחוק את זיכרון הקורבן משום שהוא זיכרון מאיים", כך האשימה היום ח"כ חנין זועבי (בלד) בכנסת.

זועבי, בכנסת. תצלום ארכיון: תומר אפלבאום . "הכנסת מנסה לכתוב מחדש את ההיסטוריה", הוסיפה זועבי. "מי שהיה ער לדיון הציבורי והתקשורתי בשבועות האחרונים ראה שלא הייתה תקופה בה השתמשו כל כך הרבה פעמים במונח נכבה, המונח המוכר בכל העולם למאורע הזיכרון הפלסטיני. בשבועות האחרונים למדו התלמידים הערבים יותר על הנכבה מאשר יכלו ללמוד מכל הספרים שמשרד החינוך לא אישר".

זועבי התייחסה גם להפגנות הרבות שהתחוללו אתמול. "הופתענו לראות יותר מ-15 אלף איש מפגינים בכל רחבי הארץ, מעולם לא היו מספרים כאלה. מציאות גזענית מתהווה תחת חסותה של הכנסת. אותו נוער לא יצא לרחובות בגלל זיכרון, אלא בגלל העוול היומיומי שנעשה להם. ההמון חייב לקום ולנקוט עמדה פוליטית נכונה וחזקה שתביא למימושן של זכויות השוויון".

זועבי האשימה את צה"ל והמשטרה בהרג מפגינים ובהתנהגות ברוטלית. עוד האשימה זועבי כי ב"חקיקת חוקים מפלים הממשל רק משמר את תחושת העליונות שלו על נתיניו. אמצעים ברוטליים אלה של רדיפה וסתימת הקול האמיץ אינם אפקטיביים ומשיגים את התוצאה ההפוכה", אמרה. "המדיניות של הכנסת היא השתקה בכל מחיר. אנחנו מברכים את המחאות של מי שכינו את עצמם אתמול אנשים חופשיים כי הם באמת כאלו".

ח"כ דוד רותם מישראל ביתנו השיב לדבריה של זועבי. "בין דבריה של חנין זועבי היא גילתה את האמת, היא דיברה על החוק הבינלאומי שמכשיר את זכות השיבה. אתם מבינים? אנחנו מדברים על חברי כנסת של מדינת ישראל, תומכי חמאס אשר מחזיקים בגלעד שליט, ויושבים בבית הזה ומדברים על זכות השיבה. זכות השיבה היא הדיבור על השקר שניצב בתוך תיאוריית הנכבה שמטרתה השמדת מדינת ישראל. זו הפעם הראשונה בהיסטוריה שהצד המפסיד מציב תנאים לצד המנצח. למה בתקופה שבה ירדן שלטה באיו"ש ומצרים שלטה בעזה למה לא דיברתם על זכות השיבה?"

"כעת הם מדברים באופן גלוי על זכות השיבה ומנפחים את השקר הזה שנקרא הנכבה. אתם התחלתם את המלחמה וטבחתם ביהודים שישבו בארץ ישראל הרבה קודם לאורך שנים. אתם מסלפים את ההיסטוריה, אין לכם מדינה, אף פעם לא רציתם מדינה. המצאתם את זכות השיבה כדי להצדיק את השמדת מדינת ישראל. גם אם האו"ם יחזיק בדעה זו זה לא משנה. אנחנו לא זזים ממדינת ישראל".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ