דובר יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן: נתניהו הוכיח שוב שישראל לא רוצה שלום

נביל אבו רודיינה הגיב לרשימת העקרונות שהציג נתניהו בנאומו הערב ואמר כי מדובר "בתנאים מקדימים בלתי מקובלים". הוא הוסיף כי מזרח ירושלים תהיה בירת מדינת פלסטין

יהונתן ליס
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
סוכנויות הידיעות

הרשות הפלסטינית דחתה הערב (שני) את העקרונות שהציג ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בנאומו בכנסת. נביל אבו רודיינה, דובר יו"ר הרשות, מחמוד עבאס (אבו מאזן), אמר כי מדובר "בתנאים מקדימים בלתי מקובלים".

אבו רודיינה אמר כי "הוכח שוב שישראל אינה מעוניינת בשלום, והיא ממרה את פי הקהילה הבינלאומית. אבל זה לא ימנע מהעם הפלסטיני מלדרוש את מלוא זכויותיו, וזה כולל פנייה לאו"ם".

אבו מאזן. תצלום: רויטרס

לדברי אבו רודיינה, "מזרח ירושלים תהיה בירת מדינת פלסטין בכל הסכם שלום, וכל נושאי הליבה צריכים להיפתר בשולחן המשא ומתן, לפי החלטות הקהילה הבינלאומית ולפי מפת הדרכים".

נתניהו אמר כי "אנו מוכנים לעשות שלום עם פשרות וויתור על חלקי מולדת, בתנאי שיהיה שלום אמיתי". עם זאת, הוסיף ראש הממשלה כי "ממשלה שחציה מורכב מנציגי חמאס היא לא פרטנר לשלום". נתניהו הדגיש בנאומו כי "הסכסוך עם הפלסטינים נובע מכך שהם עדיין לא מכירים במדינת ישראל. זה אינו סכסוך על 67 אלא על 48 - הקמת מדינת ישראל, לכן המהומות נערכו ביום העצמאות ולא ביום פתיחת מלחמת ששת הימים".

דברים הפוכים אמר היום יו"ר צוות המשא ומתן הפלסטיני סאיב עריקאת. "אנחנו לא צריכים יותר משא ומתן. צריך לקבל החלטה וניתן להגיע להסכם תוך יומיים ", כך אמר היום סאיב עריקאת בכנס יוזמת ז'נבה בתל אביב. עריקאת האשים את ישראל בקיפאון המדיני כשאמר ש"אין צורך להתחיל מההתחלה ואין צורך להמציא את הגלגל אך האם יש לנו פרטנר לקבל החלטה בישראל? כרגע נראה שלא".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ