משפחת שליט: הרשות הפלסטינית אחראית לגלעד

משפחת שליט תקפה בחריפות את ההחלטה לשחרר את כספי המיסים של הרשות; הרשות "מחזיקה בפועל בשליטתה חייל ישראלי חטוף כבן ערובה לצרכי סחיטה ומיקוח", האשים שליט

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי

במשפחת שליט הגיבו בזעם על החלטת ממשלתו של בנימין נתניהו לשחרר את הכספים לרשות הפלסטינית.

"אנו מצרים על כך שממשלת ישראל, גם הפעם, מיהרה להתקפל ולשחרר את כספי הרשות הפלסטינית, אשר שר האוצר מיהר להכריז על הקפאתם רק בשבוע שעבר", אמר נועם שליט, אביו של גלעד.

יואל שליט וחברתו יערה מפונים בידי המשטרה הצבאית, בטקס יום העצמאות. תצלום: מיכל פתאל

לדבריו של שליט, היום לאחר הסכם הפיוס שנחתם בין הפתח לחמאס וחידוש הריבונות של הרשות הפלסטינית ברצועת עזה, זו האחרונה מחזיקה בפועל בשליטתה חייל ישראלי חטוף כבן ערובה לצרכי סחיטה ומיקוח.

"במעשיה אלו, מבצעת הרשות הפלסטינית, יחד עם שותפיה החדשים ישנים, ללא ספק, פשע מלחמה מובהק על פי אמנת רומא. לצערנו לא קיבלנו הסבר כלשהו איך האמור לעיל מתיישב עם שחרור הכספים לרשות". סיכם שליט.

בעקבות ההחלטה שיגרו עורכי הדין גלעד שר ואמיר קדרי פנייה דחופה בשם המשפחה לראש הממשלה, שר הביטחון ושר האוצר. בפנייתם מביעים בני המשפחה תמיהה על השתיקה והעדר התגובה מטעם הגורמים הרלוונטיים למכתב שנכתב לפני כעשרה ימים. כמו כן, תבעה המשפחה לקבל מידע לשורה של שאלות. בין היתר, נשאל משרד ראש הממשלה אם נדון עניינו של שליט בטרם קבלת ההחלטה, ואלו נתונים ושיקולים הקשורים בשליט נדונו טרם קבלת ההחלטה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ