יהודה וינשטיין: לא הוגש כתב אישום נגד ארד כי לא היתה הדלפה מכוונת

היועץ המשפטי הגן על הודעתו מינואר

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, אמר אתמול כי ההודעה שפרסם בינואר, ולפיה ההדלפה לא בוצעה על ידי גורם כלשהו בלשכת ראש הממשלה, היתה נכונה ומדויקת בהתאם לסיכום החקירה שהוצג לו אז על ידי השב"כ. באותה הודעה מסרה לשכת וינשטיין כי השב"כ חקר בחודשים האחרונים חשד להדלפה של מידע רגיש במספר סוגיות, לבקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו, ובאישורו עצמו. במסגרת החקירה נחקרו שורה של אנשים בלשכת ראש הממשלה, ובכללם גם היועץ לשעבר לביטחון לאומי עוזי ארד.

כמה שבועות לאחר סיכום החקירה, מסרו גורמי השב"כ לוינשטיין כי הגיע אליהם מידע חדש בנושא. המידע הוצג לוינשטיין, שאישר את חידוש החקירה, ובסיומה לקח ארד אחריות על השתלשלות האירועים שהובילה לפרסום המידע, אך הכחיש הדלפה של הדברים. בהמשך הודיע ארד על פרישתו מתפקידו כיועץ לביטחון לאומי.

אמש נודע כי החלטתו של וינשטיין שלא לטפל בנושא במישור הפלילי נבעה מכך שלא היה מדובר בהדלפה מכוונת, אלא באמירה לא אחראית מצידו של ארד, שהובילה לפרסום שגרם לנזק.

וינשטיין גם ביסס את החלטתו על כך שמקרים קודמים בעלי אופי דומה לא טופלו בהיבט הפלילי. כמו כן לקח וינשטיין בחשבון את העובדה כי ארד הביע נכונות להתפטר מהתפקיד ובכך להיבא לסיומה של הפרשה.

במשרד טוענים כי "הודעה זו היתה נכונה ומדויקת במלואה בהתאם לסיכום החקירה שהוצג על ידי השב"כ ליועץ. כמה שבועות לאחר סיכום החקירה מסר השב"כ ליועץ כי הגיע מידע חדש בנושא. המידע הוצג ליועץ, שאישר את חידוש החקירה. בסיומה, נטל ארד את האחריות על השתלשלות האירועים שהובילה לפרסום, למרות שהכחיש הדלפה, ודאי הדלפה מכוונת של הדברים. בהמשך לכך הודיע מר ארד על פרישתו מהתפקיד.

בנסיבות אלו וכפי שאירע גם בעבר במקרים דומים אשר מטעמים מובנים אין בידינו לפרטם, סבר היועץ המשפטי בתיאום עם השב"כ כי אין מקום לטיפול בנושא זה באפיק הפלילי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ