עימות אלים בין מתנחלים לפלסטינים במזרח ירושלים

יידויי אבנים ואלימות במזרח ירושלים על רקע ניסיון של מתנחלים הקשורים לעמותת אלע"ד להציב גדר בשטח פלסטיני

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

עימות אלים פרץ אתמול (שלישי) בין מתנחלים לבין פלסטינים בגיא בן הינום, שבין הכפר סילוואן לאבו טור, במזרח ירושלים. הפלסטינים טענו כי המתנחלים, המתגוררים בבית בשכונה, וקשורים לעמותת אלע"ד ניסו לגדר שטח שאינו שייך להם. המתנחלים טענו מנגד כי בעקבות ניסיון של השכנים לטעת עצים בגינת הבית השייך להם, הם החליטו לגדר את המקום. הניסיון להציב גדר הוביל ליידויי אבנים ואלימות באזור שגם כך סבל בשבוע האחרון מהתנגשויות קשות בין המשטרה לתושבים סביב אירועי יום הנכבה. שוטרים שהוזעקו למקום הפרידו בין הניצים ועיכבו לחקירה שני אנשים מכל צד.

כתובות הנאצה ליד בית פעילי "סולידריות שייח' ג'ראח". עמותת אלע"ד מכחישה כל קשר

בתוך כך, עמותת אלע"ד הגישה אתמול תביעת דיבה נגד 15 פעילים בארגון "סולידריות שיח ג'ראח". בתביעה, שהועמדה על כחצי מיליון שקלים, נטען כי פעילי השמאל פגעו בשמה הטוב של העמותה במהלך פעילות שעשו בפסח בפתח אתר עיר דוד, שמופעל על ידי אלע"ד. הפעילים חילקו למבקרים חומרי הסברה וביצעו "סיורים אלטרנטיביים" באתר, בדגש על הפגיעה בפלסטינים, שנגרמת לטענתם, בשל פעילות אלע"ד. במיוחד זעמו באלע"ד על הטענות כי מאבטח של העמותה הוא זה , לפני כשמונה חודשים. כתב התביעה טוען שהנתבעים קושרים בין המאבטח לעמותה בעוד שהוא מועסק על ידי משרד השיכון.

"האשמה זו היא האשמה מגמתית שקרית וזדונית, אשר אין לה ביסוס עובדתי ולו מינימלי ומטרתה לבזות את אלע"ד ואף לעורר זעם מסוכן למבקרים באתר, על אלע"ד ועל אנשיה", נכתב בתביעה. יש לציין כי בשנה האחרונה נוקטת אלע"ד במדיניות של הגשת תביעות דיבה נגד כל גורם שלטענתה משמיץ אותה ועד היום הוגשו תביעות נגד ארגונים ופעילי שמאל רבים.

מתנועת סולידריות נמסר בתגובה: "ניסיונותיה של עמותת אלע"ד ושל גורמים קיצוניים אחרים התומכים בהתנחלות עיר דוד שבסילואן להלך אימים על פעילי תנועת סולידריות, מעידים על הפאניקה שאחזה בראשי ההתנחלות נוכח העובדה שתנועת סולידריות חושפת בשיטתיות את פניה האמיתיות והמסוכנות של ההתנחלות הקיצונית בירושלים המזרחית".

דובר העמותה, אודי רגוניס אמר: "עיר דוד מותקפת על ידי ארגוני השמאל שלא בוחלים באמירות שקריות ובהפצת שקרים. הכלי היחידי הדמוקרטי שנותר לעמותה הוא תביעת דיבה. מטרתנו היא לא לפגוע בחופש הביטוי אלא לקדם את השיח הציבורי אך בגבולות החוק והטעם הטוב".

אמש גם רוססו כתובות נאצה ליד בתיהם של שניים מפעילי "סולידריות שייח ג'ראח" בשכונות במערב ירושלים. בין היתר נכתב שם "מוות לשמאלנים" ו"תג מחיר" וכן "עיר דוד". בעמותת אלע"ד הכחישו אתמול בתוקף קשר לכתובות. "זו לא דרכנו ואנחנו מצרים על הדבר הזה, זה רק פוגע בנו ועוזר לצד השני", אמר רגוניס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ