שר הביטחון אהוד ברק לא שולל מגעים עם החמאס

ברק התראיין ללוס אנג'לס טיימס ערב ביקורו של נתניהו בארה"ב, וטען כי על רה"מ לבצע צעדים אמיצים כדי להגיע לשלום

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

שר הביטחון אהוד ברק אינו שולל על הסף מגעים עם החמאס, חושב שעל ראש הממשלה בנימין נתניהו לבצע צעדים אמיצים כדי להגיע לשלום וטוען כי ישראל חזקה מספיק כדי לבצע וויתורים. את הדברים אמר ברק בראיון ללוס אנג'לס טיימס ערב יציאתו של ראש הממשלה לביקור בארה"ב.

כשנשאל בראיון שפורסם היום (חמישי) האם ישראל יכולה לעבוד עם הנהגה פלסטינית הכוללת את החמאס, ענה שר הביטחון כי "אנשים כאן אומרים שדבר כזה יהיה קטסטרופה, אך אני אומר שאין בזה שום היגיון. אנחנו לא יכולים לטעון שמצד אחד, עבאס אינו פרטנר... כי הוא שולט רק בחצי מהעם שלו, ומהצד השני, כשהוא מנסה להשיג שליטה גם על החמאס, לטעון שגם כאן הוא מפסיד". עם זאת, ברק הבהיר כי הממשלה הפלסטינית החדשה מחויבת "להכיר בישראל, לקבל את ההסכמים הקודמים ולשלול את דרך הטרור".

בנוגע לקיפאון המדיני אמר שר הביטחון כי "אנחנו צריכים חוש של כיוון ונכונות לבצע החלטות. אנחנו חייבים לעשות זאת". לדבריו, "זה ברור לי שישראל הנמצאת בצומת דרכים, חייבת לפעול ולא להיות משותקת על ידי חוסר הבהירות, הראות הלקויה וההתפרצויות הוולקניות ורעידות האדמה שמסביבנו".

הוא שב והדגיש כי ירושלים חייבת לקחת יוזמה. "אנחנו חייבים להניח משהו על השולחן, בין אם בשיחות עם הנשיא (אובמה) מאחורי דלתות סגורות ובין אם בפומבי. אנחנו חייבים לנוע קדימה לעבר הצעות אמיצות שיכללו נכונות לענות על כל שאלות הליבה", כך אמר ברק בהתייחס לסוגיות המחלוקת העיקריות במגעים עם הפלסטינים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ