אביבה שליט: המחיר של גלעד יקר מדי למדינה

במאהל של משפחת שליט נערך טקס הדלקת משואות אלטרנטיבי. מצדה זאבי, בתו של השר שנרצח: מוכנה שישחררו את רוצחי אבי

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

במאהל של משפחת שליט מול מעון ראש הממשלה בירושלים נערך הערב (שבת) טקס הדלקת משואות אלטרנטיבי. אביבה שליט, אמו של החייל החטוף, הדליקה משואה ואמרה כי "ישראל כנראה משתנה גלעד שלי, זו לא אותה מדינה שהיתה לנו פעם. היום יש מחיר לכל דבר, גם לך, אתה יקר מדי".

"מחכים שירד המחיר שלך", הוסיפה שליט, "ואני מנסה להסביר שאם נחכה ל'סוף העונה' אולי כבר לא תהיה, כמו שקרה לרון ארד". היא ציינה כי "אני מבטיחה לך ילד שלי: לא נפסיק, ונצעק ונעשה הכל עד שיחזירו אותך הביתה. וכשתחזור, אחרי השמחה הענקית של עולנו פה, ואחרי שנחבק אותך אבא ואני וכל המשפחה, ננסה שוב לחיות חיים רגילים ולהאמין שמדינת ישראל היא עדיין המדינה שלנו, זו שהדוד שלך נהרג בשמה".

אביבה שליט מדליקה משואה, הערב. תצלום: מיכל פתאל

בנוסף לאביבה שליט, הדליקו משואות גם מצדה זאבי, בתו של השר המנוח רחבעם (גנדי) זאבי וכן פדוי השבי חזי שי. בתו של השר שנרצח בירושלים אמרה במהלך האירוע כי "היקום הוא ציני לעיתים ומזמן לנו הפתעות והתמודדויות, והנה, אני מוצאת את עצמי מייצגת משהו מאבי, אך בו בזמן מביעה את רצוני העז לשחרור גלעד שליט, גם במחיר הכואב של שחרור רוצחי אבי".

במהלך טקס הדלקת המשואות המסורתי לפני כשבוע וחצי, התפרצו לרחבה בהר הרצל בירושלים יואל שליט, אחיו של גלעד, וחברתו יערה. הם נשאו שלט שעליו נכתב: "אבא שלי אח שכול, אני לא רוצה להיות גם" ו"ביבי העם החליט - ערבות הדדית ולהחזיר את גלעד שליט" וצעקו "גלעד עדיין חי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ