אובמה הלעיט את נתניהו במנה גדושה של מרור עטוף בחרוסת

אובמה החליט להסיר את הכפפות ולחשוף את פרצופו של ראש מדינת היהודים במגרש הכי ביתי של האורח

עקיבא אלדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עקיבא אלדר

הופעה בוועידה השנתית של איפא"ק היא משאת נפשם של מועמדים אמריקאים לנשיאות. זו ההזדמנות הגדולה שלהם להחניף לקול (ולכסף) היהודי הגדול. זו הבמה שבה הם קוצרים תשואות תמורת שבועות אמונים לישראל, תוך שהם מדלגים באלגנטיות חלולה על פני כל מהמורה שעלולה להרגיז את אלפי האוהדים. זה המקום שבו הכריז המועמד הרפובליקאי בוב דול לפני 16 שנה, על יוזמת החקיקה להעברת שגרירות ארה"ב לירושלים, בזמן הלא נכון, של אחד מרגעי השפל בתהליך המדיני.

מעולם נשיא אמריקאי, או מועמד לנשיאות, לא אמר לקהל היהודי הגדול ואוהב ישראל הזה את האמת. עד היום (ראשון). אובמה לא הלך לוועידת איפא"ק כדי ליישר את ההדורים בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו. הנשיא בא לשם כדי ליישב את אי ההבנות עם הנשיא מחמוד עבאס. הפרשנות שלו לדבריו בנוגע לסוגיית הגבולות- קווי 67' עם חילופי שטחים מוסכמים- מקובלת זה מכבר על הצד הפלסטיני. כל צוער במשרד החוץ יודע שלא רק הפלסטינים לא יסכימו לעולם שצבא ישראלי יישב במשך עשרות שנים על נהר הירדן; גם האמריקאים אינם תומכים בדרישה של נתניהו שצה"ל ישלוט בטריטוריה פלסטינית. אין זה מקרה שהיועץ הפלסטיני הממולח, סאיב עריקאת, מיהר להודיע שאם נתניהו יקבל את העיקרון הזה, תיפתח הדרך למשא ומתן וישראל תוכל לחסוך לעצמה (ולאובמה) את צרת ההצבעה באו"ם בחודש ספטמבר על ההכרה במדינת פלסטין .

אובמה הלעיט את נתניהו במנה גדושה של מרור עטוף בחרוסת. הנשיא לא התייפייף. אחרי לבטים ארוכים נפל הפור בבית הלבן; לא עוד תפירת חליפות מדיניות על פי מידותיה של הממשלה התורנית בישראל, כדרכו של היועץ הנצחי דניס רוס. היום היה זה יומה של הילרי קלינטון, שלמדה מבעלה דבר או שניים על התרגילים של נתניהו. דווקא ערב כניסתו לשנת בחירות קשה, אובמה החליט לאמץ את גישתה של שרת החוץ, להסיר את הכפפות ולחשוף את פרצופו של ראש מדינת היהודים במגרש הכי ביתי של האורח.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ