אנשיל פפר
אנשיל פפר

חיילי מילואים הביעו היום (שלישי) ביקורת גלויה על התנהלות המדינה מולם, בזמן ביקור נשיא המדינה שמעון פרס והרמטכ"ל בני גנץ במחנה האימונים בצאלים, לרגל שבוע ההוקרה למערך המילואים.

כחלק ממערך שאלות ותשובות עם הרמטכ"ל והנשיא, התלוננו חיילי המילואים על כך שהם מממנים את שירות המילואים מכיסם הפרטי ועל מחסור באמצעי לחימה בזמן האימונים.

פרס, היום בסיור. תצלום: משה מילנר / לע''מ

דוד אטרמן, אחד מחיילי גדוד המילואים אותו ביקרו הנשיא והרמטכ"ל, אמר כי "אנחנו מממנים את המילואים קודם כל במיסים ובזמן שלנו, אך גם בהוצאות כמו הגעה ברכבים פרטיים, הוצאות טלפון ועוד, עליהם אנחנו לא מקבלים החזרים. זה עולה לאזרח, לובש המדים, הרבה כסף. למעשה אנחנו משלמים על הזכות לשרת במילואים".

אטרמן הוסיף בכעס כי האימון שנעשה בנוכחות הנשיא, שכלל גם מזל"ט ואמצעים אחרים, "הוא הצגה לתקשורת". הרמטכ"ל גנץ אמר כי הוא מכיר את המצב. "הייתי רוצה שיהיה יותר אבל אני יודע איזה אמצעים נמצאים ביחידות החירום שלכם ובאילו אמצעים אתם משתמשים באימונים. הייתי רוצה לתת יותר אבל זה אומר שיקבלו אותם פחות ביחידות. חשוב שנמשיך לשמוע ביקורת כזו, אבל צבא בסדר גודל כזה צריך לאזן משאבים".

פרס ענה לו: "אתה צודק אבל גם כשאתה צודק אין תמיד אמצעים". לדבריו, "זה סקנדל שאנשי מילואים חוזרים הביתה ומאבדים את מקום עבודתם בגלל שירותם. מדינת ישראל שינתה את סדר העדיפות שלה בשנים האחרונות, לטובת אנשי מילואים, אולם יש להמשיך במגמה זו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ