החשודים ברצח בני משפחת פוגל באיתמר תכננו פיגוע נוסף

מעצרם של אמג'ד וחכים עוואד, שחזרו בהם מהודאתם ברצח, הוארך ב-11 יום. התביעה: דגימות ד-נ-א וטביעות אצבע קושרות אותם למעשה

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

אמג'ד וחכים עוואד, החשודים ברציחת בני משפחת פוגל באיתמר במארס האחרון, תכננו פיגוע דומה נוסף, כך התברר היום (חמישי) בדיון להארכת מעצרם בבית המשפט הצבאי בסאלם. עם זאת, לא ברור אם עמדו לבצע את תוכניתם, שאותה רקמו לאור מה שראו כהצלחה בביצוע הטבח הראשון.

מעצרם של אמג'ד וחכים עוואד, שחזרו בהם מהודאתם במעשי הרצח, הוארך ב-11 יום.

בדיון אמר נציג התביעה צבאית כי ישנן ראיות הקושרות את השניים לרצח, ובהן דגימות ד-נ-א וטביעות אצבע.

אמג'ד עוואד היום בבית המשפט. תצלום: מוטי מילרוד

אמג'ד עוואד, סטודנט בן 19 וחכים עוואד, תלמיד תיכון בן 18, תושבי הכפר עוורתא שאינם קרובי משפחה, נעצרו באפריל והודו בחקירתם כי ביצעו את הרצח. מהחקירה עלה כי הרצח היה פרי יוזמתם וכי הם החליטו לצאת באותו הערב לאיתמר שעות אחדות בלבד לפני שביצעו את הפיגוע.

בחקירה התברר כי הם חדרו לאיתמר כשהם חמושים בסכין, פרצו לבית ריק וגנבו ממנו רובה ותחמושת. לאחר מכן נכנסו לבית משפחת פוגל ורצחו בדקירות סכין את הילדים יואב, בן 11, ואלעד, בן 4. לאחר מכן נכנסו לחדר ההורים, אודי ורות, ורצחו גם אותם. חשודים לא הבחינו בתינוקת הדס, בת 3 חודשים, ויצאו במהירות מהבית. לאחר שהבינו שטרם התגלו, שבו לבית ורצחו בדקירות גם את התינוקת הדס. השניים חמקו מהיישוב בסביבות השעה אחת עשרה בלילה ורק כעבור שעה וחצי, כשהבת הבכורה תמר, בת 12, חזרה הביתה, התגלו חמש הגופות וכוחות הביטחון הוזעקו למקום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ