אלופה ראשונה בצה"ל: אורנה ברביבאי תמונה לראש אגף כוח האדם

סבב מינויים במטה הכללי: יאיר גולן יחליף את גדי אייזנקוט בפיקוד הצפון, ותא"ל אייל אייזנברג ימונה למפקד פיקוד העורף

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לראשונה בתולדות צבא ההגנה לישראל, תועלה אשה לדרגת אלוף: תא"ל אורנה ברביבאי תמונה לראש אגף כוח האדם במטה הכללי, במקומו של אלוף אבי זמיר, הפורש מצה"ל. ברביבאי משמשת היום ראש מטה אכ"א ושמה הוזכר בשנה האחרונה כמי שצפויה להתמנות לתפקיד בדרגת אלוף. ההחלטה על המינוי התקבלה היום (חמישי) בידי הרמטכ"ל בני גנץ וקיבלה את אישורו של שר הביטחון אהוד ברק.

ברביבאי, בת 48 נשואה למשה ואם לשלושה ילדים, מילאה במהלך שירותה שורה של תפקידים במערך משאבי האנוש. בין היתר כקצינת שלישות ראשית, ראש חטיבת כח האדם ובתפקידה האחרון ראש מטה אגף כח האדם וראש חטיבת הפרט.

כמו כן הוחלט כי מפקד פיקוד העורף, אלוף יאיר גולן, ימונה, כצפוי, למפקד פיקוד הצפון במקומו של אלוף גדי אייזנקוט, שייצא בקיץ לשנת לימודים. לאחר מכן צפוי אייזנקוט להתמנות לסגן הרמטכ"ל. האלוף גולן הגיע לפיקוד העורף בינואר 2008 לאחר שפיקד על אוגדת יהודה ושומרון במשך שנתיים. קודם לכן פיקד גולן על עוצבת הגליל.

את מקומו של יאיר גולן בפיקוד העורף יתפוס תא"ל אייל אייזנברג, שיועלה לדרגת אלוף. ההודעה על מחליפו של גולן בפיקוד העורף מהווה הפתעה. תא"ל אייזבנרג הוא אחד מארבעת מפקדי האוגדות שנלחמו במלחת לבנון השנייה וכן פיקד על אוגדת עזה במבצע עופרת יצוקה.

במלחמת לבנון השנייה פיקד אייזבנרג על אוגדה מובחרת, "עוצבת האש", ותפקודו במלחמה זכה לביקורת רבה. לעומת זאת על כהונתו כמפקד אוגדת עזה זכתה לשבחים. אייזנברג הועדף על פני כמה קצינים בדרגתו, חלקם ותיקים ממנו, שהמתינו לקידום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ