אנשי שמאל למנהיגי אירופה: הכירו במדינה פלסטינית

20 אנשי ציבור, אקדמאים וסופרים ישראליים פרסמו מכתב הקורא להכיר במדינה פלסטינית. "השלום נפל בשבי תהליך השלום"

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

20 אנשי ציבור, אקדמאים וסופרים ישראליים פרסמו אמש (חמישי) מכתב הקורא למנהיגי אירופה להכיר במדינה פלסטינית בעצרת הכללית של האו"ם בספטמבר. "לנוכח חשדנות הדדית וגרירת רגליים, הכרזת עצמאות איננה רק זכות, כי אם גם צעד חיובי ובונה לטובת שני העמים", נכתב במכתב.

את המכתב יזמה תנועת סולידריות, אשר פנתה לשורה של אישים המשתתפים בהפגנות השבועיות בשייח' ג'ראח וביקשה מהם לפנות למנהיגי אירופה בקריאה לתמוך בהכרזת העצמאות הפלסטינית. על המכתב חתומים בין היתר מנכ"ל משרד החוץ לשעבר אלון ליאל, נציב שירות המדינה לשעבר יצחק גלנור, השגריר לשעבר אילן ברוך ויו"ר הכנסת לשעבר אברהם בורג. עוד חתומים על המכתב חתן פרס נובל הפרופסור דניאל כהנמן, נשיא האקדמיה הישראלית למדעים לשעבר מנחם יערי, זוכי פרס ישראל ירמיהו יובל ואבישי מרגלית, וכן הסופרים ניר ברעם, לאה איני, ורונית מטלון.

"כישלונה של הקהילה הבינלאומית ובראשה ארה"ב לחדש את המשא ומתן המדיני אינם מאפשרים עוד להתכחש למציאות העגומה - השלום נפל בשבי תהליך השלום", נטען במכתב, "כאזרחים ישראלים, אנו מצהירים כי אם וכאשר יכריז העם הפלסטיני על עצמאות במדינה ריבונית שתתקיים לצד ישראל בשלום ובביטחון, אנו נתמוך בהכרזתו ונכיר במדינה פלסטינית שגבולותיה מבוססים על קווי 1967, עם חילופי שטחים מתבקשים ומוסכמים ביחס 1:1. רצועת עזה הנשלטת על ידי מנהיגות מוכרת המכירה בקיומה של מדינת ישראל תוכר גם היא כחלק מהמדינה הפלסטינית.

"כמו כן, אנו קוראים למדינות העולם להצהיר על נכונותן להכיר במדינה פלסטינית עצמאית, על פי עקרונות אלה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ