החשוד בפיגוע דריסה בת"א שיחזר אך המשיך להכחיש: מדובר בתאונת דרכים תמימה

למרות הכחשתו, בשב"כ ובמשטרה עדיין סבורים כי החשוד בביצוע פיגוע דריסה בדרום ת"א ביום הנכבה פעל במזיד

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

עיסא איסלם איברהים, החשוד בביצוע פיגוע דריסה בדרום תל אביבביום הנכבה, הובא לפנות בוקר (שבת) על ידי חוקרי משטרה ושב"כ לביצוע שחזור בזירת האירוע. החשוד, המשיך לדבוק במהלך השחזור בגרסתו ולפיה רצף התאונות בהם היה מעורב לא היה מעשה חבלני אלא סדרה של תאונות תמימות.

השחזור בוצע לפנות בוקר בשל הצורך לסגור לתנועה את הזירה, שהשתרעה על פני כשני קילומטרים. במשטרה ניסו לשמור על חשאיות סביב השחזור מחשש שאנשים שיגיעו מקום ינסו לפגוע באיברהים.

החשוד הוכנס לניידת משטרה עם חוקר משטרה ושב"כ והחל לשחזר את המסלול שעשה בבוקר יום הנכבה. איברהים נתן אמנם את הסכמתו לשחזור, אולם לכל אורכו המשיך לטעון כי מדובר בתאונת דרכים שנגרמה עקב תקר באחד מגלגלי המשאית בה נהג ולא בפיגוע.

מעצרו של איברהים לאחר הדריסה. תצלום: מוטי קמחי

במהלך השחזור דימו ניידות משטרה רבות את כלי הרכב שבהם התנגש אברהים לאורך ציר נסיעתו, שהחל במסובים והסתיים ברחוב ששת הימים פינת רחוב בר לב בתל אביב.

למרות טענותיו של איברהים, חוקרי השב"כ והמשטרה, הפועלים יחד כצוות חקירה מיוחד, עדיין סבורים כי לא מדובר בתאונת דרכים תמימה. בסיום השחזור נשאל החשוד כמה שאלות בנוגע להתרחשות בשטח ובאשר לעובדה כי המסע הקטלני נערך לאורך כשני קילומטרים. הנהג הפוגע לא ענה בצורה משכנעת מדוע לא הצליח לעצור ובנוסף מדוע סטה ממסלולו לנתיב הנגדי והתנגש באוטובוס.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ