רה"מ קמרון פרש מקק"ל בריטניה; גופים פרו-פלסטיניים: זה בגלל הלחץ שלנו

לשכת קמרון מכחישה: הוא פרש מארגונים רבים בגלל מחסור בזמן

ניר חסון
דנה הרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
דנה הרמן

ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, הסיר את שמו מרשימת הפטרונים של סניף קרן קיימת (קק"ל) בבריטניה. בלשכתו הסבירו כי המהלך נובע מאילוצי זמן, אולם לטענת פעילים פלסטינים הדבר נעשה בעקבות דרישה שלהם, בשל מה שהם מגדירים מדיניות הנישול של הקק"ל.

קמרון, כמו מנהיגים פוליטיים אחרים בבריטניה נחשב ל"פטרון של כבוד", בעבור ארגון הגיי-אן-אף, שמתפקד כסניף המקומי של הקרן הקיימת לישראל, למרות שמדובר בארגון נפרד. קמרון הסכים להיכנס לרשימת הפטרונים של הארגון לפני יותר מחמש שנים, בפברואר 2006, לאחר שמונה לראש המפלגה השמרנית. לצדו ברשימה הופיעו גם ראשי ממשלות בריטניה לשעבר טוני בלייר וגורדון בראון. אולם ברשימה מעודכנת שהוציא הג'יי-אן-אף לאחרונה נפקד שמו של קמרון.

קק"ל והארגונים המסונפים מותקפים באחרונה בידי פעילים פרו-פלסטינים באירופה ובארה"ב, שאף הקימו התארגנות בשם "עצרו את הג'יי אן אף". במכתב ששלחו לקמרון לאחרונה טענו הפעילים כי קק"ל הקימה מכספי התורמים הבריטים את פארק בריטניה על הריסותיהם של שני כפרים פלסטינים שננטשו ב-1948 וקראו לו למשוך את שמו מהארגון.

ראש "הקמפיין לסולידריות עם פלסטין", שרה קולבורן, אמרה כי החלטת קמרון "משקפת את העובדה כי כיום שום מנהיג מפלגה רציני לא יכול להעניק את תמיכתו הציבורית לגזענות".

בתגובה ששלחה לשכת ראש הממשלה הבריטי לארגון נמסר כי בעקבות כניסתו של קמרון לתפקיד ראש הממשלה נעשתה רוויזיה כוללת בארגונים ובאגודות שאליהם הוא קשור. כתוצאה מכך הוא ניתק קשר עם כמה ארגונים, בשל אילוצי הזמן, כולל הג'יי-אן-אף.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ