ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה המיוחדת במגדל דוד בירושלים כי הממשלה מחויבת לאחדות ירושלים וכי ישראל אף זוכה לתמיכת הקונגרס האמריקאי בכך. "הממשלה מחויבת בבניין ירושלים שהיא לב האומה", אמר נתניהו.

"אחדות העיר היא אחת מיסודות האחדות של עם ישראל", הוסיף נתניהו, "את העקרונות הללו הדגשתי גם בדבריי בפני הכנסת והקונגרס האמריקאי. התמיכה הרחבה בעקרונות הללו היא נכס צאן ברזל של מדינת ישראל. העולם כולו יודע שעם ישראל וידידיו נאמנים לירושלים ולמורשתנו, איתנים בעמדתנו ומושיטים יד לשלום אמת עם שכנינו. אני חושב שהיום הם יודעים זאת טוב יותר".

נתניהו, היום במגדל דוד. תצלום: אמיל סלמן

במהלך נאומו בפני הקונגרס האמריקאי ביום שלישי הדגיש ראש הממשלה כי אסור לחלק את העיר. "ירושלים צריכה להישאר הבירה המאוחדת של ישראל", אמר. לדבריו, הדבר יוצר קושי בעבור הפלסטינים, אולם "עם יצירתיות ורצון טוב, ניתן יהיה למצוא פתרון".

ביום רביעי בערב, סמוך לשעה שבה נחת נתניהו בישראל, כמה משריו וחברי סיעתו בליכוד השתתפו בחנוכת התנחלות במזרח ירושלים. יו"ר הכנסת ראובן (רובי) ריבלין, ראש העיר ירושלים ניר ברקת, שר החינוך גדעון סער, השר להגנת הסביבה גלעד ארדן, שר הפנים אלי ישי ושר המדע דניאל הרשקוביץ, השתתפו בטקס חנוכת ההתנחלות היהודית "מעלה זיתים" בשכונת ראס אל-עמוד שבמזרח ירושלים, אף כי השכונה היהודית מאוכלסת כבר שנים אחדות. כמה עשרות פעילי שמאל התגודדו מחוץ לאירוע וקראו "יהודים וערבים נגד מעלה זיתים" ו"אין קדושה בעיר כבושה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ