מתפללים הסתננו לשכם והתבצרו על גג קבר יוסף

לאחר שכ-1,600 מתפללים נכנסו למתחם קבר יוסף בתיאום עם צה"ל, 200 ישראלים הסתננו לתוך שכם והתעמתו עם חיילים

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

כ-200 מתפללים יהודים הסתננו הלילה (שני) באופן לא חוקי לקבר יוסף ולתוך העיר שכם, "תוך סיכון ממשי לחייהם", כך מסר הבוקר דובר צה"ל. 50 מתפללים התבצרו על גג קבר יוסף, קראו לחדש את השליטה הישראלית במקום, והתעמתו עם חיילים שניסו לפנותם.

עימותים בשכם, הלילה. תצלום: דובר צה"ל

יש לציין כי הלילה נערכה כניסה מתואמת ומאושרת על ידי צה"ל לקבר יוסף, ואף הוכפלה כמות האוטובוסים שנכנסה לקבר והגיעו אליו למעלה מ-1,600 מתפללים.

בצה"ל העבירו ביקורת חריפה על התנהגות המתפללים. מדובר צה"ל נמסר כי "התנהגות זו מובילה לסיכון עצמי וסיכון מיותר של חיילי צה"ל אשר בעקבות כך נאלצו לפעול גם באור יום, בעומקה של העיר שכם".

עוד נמסר כי "בצה"ל רואים בחומרה את ההתנהלות וההתנהגות הבלתי אחראית של המסתננים". הם הוסיפו כי צה"ל וגורמי הביטחון ייבחנו את אופן האבטחה והסדר הציבורי של הכניסות הבאות.

מתפללים באזור שכם, הלילה. תצלום: דובר צה"ל

לפני חודש נהרג בקבר יוסף חסיד ברסלב בן יוסף לבנת, כשנכנס למתחם קבר יוסף בשכם יחד עם קבוצה של חברים המשתייכים לקבוצת "שובו בנים". לבנת נורה למוות על ידי שוטרים פלסטינים. החסידים נוהגים לחדור לשכם בתדירות גבוהה כדי להתפלל בקבר, למרות שהדבר נאסר על ידי צה"ל.

תחקיר צה"ל שפורסם אתמול קבע כי השוטרים הפלסטינים שירו והרגו את לבנת בשכם עשו זאת "במזיד" ומתוך כוונה לפגוע. עם זאת, נקבע שלא היה מדובר בפיגוע שתוכנן מראש. בשבוע שעבר הכיר משרד הביטחון בלבנת כנפגע פעולות איבה בעקבות ממצאי תחקיר פיקוד המרכז שקבע כי הירי אל עבר המתפללים היה מכוון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ