ראש המוסד מאיר דגן: ההתייחסות לפרשת האחים עופר מוגזמת ויצאה מפרופורציה

ראש המוסד לשעבר המעיט בחשיבות קשרי החברה שבבעלות האחים עופר עם איראן. ברק: חשוב מאוד שאת הכללים שאנו דורשים מידידנו נכפה גם על עצמנו

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

ראש המוסד לשעבר מאיר דגן התייחס הערב (שני) לפרשת האחים עופר וקשרי חברת טנקר פסיפיק שבשליטתם עם איראן. לדברי דגן, ההתייחסות לפרשת האחים עופר מוגזמת ויצאה מפרופורציה. הוא אמר את הדברים בשיחה עם כתבים בטקס לקבלת פרס מוסקוביץ' בעיר דוד בירושלים.

מוקדם יותר היום, התייחס לראשונה לפרשה גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו. בדיון בוועדת החוץ והביטחון אמר נתניהו כי מבדיקה שערך עם הגורמים המוסמכים במשרדו - התברר כי לא ניתנו אישורים לעגינה של ספינות ישראליות באיראן.

דגן, היום בירושלים. תצלום: תומר אפלבאום

שר הביטחון, אהוד ברק, התייחס גם הוא לפרשה ולסנקציות על איראן. "היום ישבתי עם חברים במשלחת של ועדת החוץ והביטחון של הבונדסטאג הגרמני, ובמגעים מדיניים שלנו, גם פה וגם בכל רחבי העולם, אנחנו עומדים מזה זמן ארוך על החיוניות של לחץ רצוף, מתמשך, של סנקציות אפקטיביות על איראן, ועל הצורך לא לאבד קשר עין עם המרכזיות של האיום הזה ליציבותו ועתידו של המזרח התיכון, גם בתוך הסערה הגדולה שמתרחשת סביבנו בכל מדינות ערב" אמר ברק בישיבת סיעת העצמאות.

שר הביטחון הוסיף בנוגע לפרשת האחים עופר כי "בהקשר הזה, חשוב מאוד שאת מה שאנחנו דורשים מכל ידידינו בעולם לכפות על התאגידים הכלכליים שפועלים מתוכם - ההמשך של הסנקציות האלה חיוני, וחשוב מאוד שאת הכללים האלה נכפה גם על עצמנו, ואני אומר את זה מבלי לדעת את הפרטים, שאני לא מכיר אותם, לגבי האירוע הקונקרטי שנידון בימים האלה, אבל אני בטוח שברוח הזאת שאני מתאר הדברים האלה יטופלו גם בהמשך".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ