יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש הממשלה בנימין נתניהו שיבח היום (רביעי) את תנופת הפיתוח בירושלים, בדיון במליאת הכנסת לרגל יום ירושלים. "האיחוד של ירושלים נתן לה את תנופת ההתפתחות", אמר נתניהו. "משהו באמת מתרחש בירושלים".

לדברי נתניהו, "שנים אנחנו מדברים על כך שרואים יציאה של קבוצות אוכלוסיה מירושלים כי אין פה מתקני תרבות ואין תעסוקה, כי קשה להגיע לעיר וקשה לנוע בתוכה. הדברים האלה משתנים. יש פיתוחים מקבילים שמובילים לצבר גדול מאוד של עשייה שמחולל שינוי בירושלים".

נתניהו ציין את שיפור התחבורה בעיר ואת המיזמים הכלכליים. "חידשנו בתנופה את הרכבת לירושלים", אמר. "אנחנו קודחים בהר והרכבת תגיע מתחת לבנייני האומה, שם תפגוש את הרכבת הקלה. אנחנו מתכננים קו נוסף של הרכבת הקלה. אנחנו בונים ונבנה עוד הרבה. במקום הזה הולכת ונבנית סיטי. בהדסה נבנית קרית ביו-טכנולוגיה. אנחנו נעשה את כל ההקלות והרגולציה הכלכלית".

תצלום: מיכל פתאל

עוד אמר: "אנחנו בונים בשכונות. לא רק ביהודיות, גם בערביות - מגיע להם. אין מספיק בתי ספר. אני מאמין שכל השינויים הללו חיוניים כדי להבטיח את עתידה של ירושלים. אנחנו נוהגים לדבר על העבר, אך אנחנו צריכים לברך על מה שנעשה היום למען העתיד. אני מאמין שירושלים הופכת במהירות לעיר בינלאומית שנוכל להתגאות בה גם לגבי תפיסתה את העתיד".

יו"ר הכנסת ראובן ריבלין דיבר אף הוא בדיון והדגיש בדבריו דווקא את ההזנחה בשכונות הפלסטיניות במזרח העיר. "הבטחנו ירושלים מאוחדת אבל לא קיימנו", אמר. "בנינו את עיר דוד, הקמנו את מעלה הזיתים, גאלנו את 'החורבה' מחורבנה, אבל מה עשינו למען ראס אל-עמוד? מה עשינו למען הילדים המתגוררים במזרחה של ירושלים ואינם מוצאים שום מסגרת חינוכית שתקלוט אותם? מה עשינו למען שירותי הדואר במזרחה של ירושלים שכמעט אינם מתפקדים, ולמאות רחובות שם, שכלל לא מסופק בהם פינוי אשפה?".

יו"ר האופוזיציה ציפי לבני אמרה כי "ירושלים של היום היא עדיין עיר ענייה". לדבריה, התושבים "חיים בקבוצות נפרדות בשפתם ובאורח חייהם בעיר כל כך מיוחדת שהיתה יכולה להיות אבן שואבת לצעירים לו יכלו למצוא בירושלים דיור, פרנסה, בכל תחום, וחינוך לילדים וכן, גם תרבות ובילוי שמאפשרים לחיות בה. ואנחנו נתמוך בכל פעולה שתיעשה כדי לקדם את כל אחד מהנושאים האלה למען ירושלים וצעיריה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ